12. října 2018
Jak překonat chladné, brzké podzimní večery? Teplou, příjemnou lázní. Tady je několik pádných důvodů, proč si blahodárnou koupel dopřávat co nejčastěji.

Zklidní vás

Večerní koupel je pro tělo signálem, že nastal čas odpočinku, že ho už nic těžkého nebo náročného nebude čekat a že za chvíli půjdete spát. Účinek ještě podpoříte, pokud si do vany přidáte nějakou aromatickou zklidňující pěnu, sůl či olej, které vás uvolní. Ve vaně klidně nedělejte nic, jen zavřete oči a odpočívejte. Postačí i pět minut.

Pomáhá při hubnutí

Nedávná studie prokázala, že lidem, kteří trpí cukrovkou, pravidelné lázně nesmírně pomáhají, protože jim pak klesá v těle obsah cukru. A to je dobrá zpráva i pro nás. Bylo totiž zjištěno, že když si 6x týdně dopřejete 20 až 30 minut ve vaně, zhubnete jedno kilo za měsíc. (Nechceme pak ale vidět ten účet za vodu!)

Čtěte také: 5 kosmetických věcí, které musíte mít v koupelně

Kůže pak lépe vstřebá pečující látky

Když si poležíte v teplé vaně, póry v pokožce se otevřou a bude lépe a hlouběji vstřebávat pečující látky z  olejů, tělových mlék či krémů. Nutné je to dělat ale ihned, jakmile vyjdete z vany, dokud je pokožka ještě vlhká a nahřátá. Pozor ale. Koupel je pro kůži blahodárná pouze tehdy, pokud netrvá déle než 20 minut a její maximální teplota je do 38 stupňů Celsia.