23. ledna 2019
Na první pohled vypadají jako pudr, ale fungují jako make-up. Co všechno dokážou?

Pudrové make-upy lze v obchodě snadno zaměnit za pudr, ale na rozdíl od něho fungují jinak  – jsou více krycí a také sjednocují pleť. Jediné, co mají s pudrem společné, je zmatnění pleti. Pudrové make-upy se na pleť nanášejí buď houbičkou nebo speciálním štětcem s rovnými vlákny. Na pleti vytvoří kompaktnější vrstvu, kryjí a hlavně vytvářejí krásný, sametový povrch.

Jaké si vybrat?

Poznáte je podle označení powder foundation a vyrábí se ve více odstínech. Pudrové make-upy se díky své struktuře hodí spíše pro mastnější nebo smíšenou pleť, které skvěle zmatňují po několik hodin. U pudrových make-upů ale buďte opatrná, pokud máte suchou pleť nebo dehydrovanou – takovou pokožku totiž ještě více vysušují. Vhodné nejsou ani na pleť s vráskami – jejich textura je ještě více zvýrazňuje.

Benefity pudrových make-upů

Velkou výhodou je jejich kompaktní balení, které většinou obsahuje také zrcátko a houbičku, takže jsou skvělé na cestování a do kabelky, protože se nevylijí. Skvělá je také díky jejich pudrovému složení delší trvanlivost  – na rozdíl od tekutých make-pů, jejichž hlavní složkou je tuk, nemůžou žluknout a zkazit se.

Čtěte také: Bronzery v zimě. Ano nebo ne?