2. února 2018
Ať mažete, jak mažete, máte pocit úporného sucha a pleť vám šupinatí? Už k vám spěcháme s konví živé vody!

Když je vaše pleť šupinatá…… postrádá kožní maz

Jak to poznáte?

Tvář máte najednou na dotyk drsnější a odlupují se z ní šupinky odumřelé kůže. Je suchá. Postrádá změkčující maz, a proto pak bývá křehčí a napnutá.

Co suchou pleť způsobuje?

Buď geny, nebo špatná životospráva, znečištěné ovzduší či nešetrná péče.

Jak se máte o pokožku starat?

Vybírejte si kosmetické přípravky, které obsahují regenerační složky. Ty obnovují a vyživují kožní buňky. Jde o vitaminy rozpustné v olejích – E a A, mastné kyseliny nebo proteiny.

Tohle taky zabere
1. Uberte teplotu ve sprše.

Vždy po mytí vám pokožka zčervená? Očistu provádíte příliš horkou vodou. Ta na vaší kůži rozpouští zvlhčující lipidy, a tím jí ještě víc uškodí. Uberte proto na teplotě.

2. Používejte jemný peeling.

Šetrný přípravek vám suchá místa vyhladí, takže pokožka líp vstřebá látky z další péče. TIP: Pokud do peelingového pudru Dior kápnete trochu vody, poprašek se promění v pěnu a vaši pokožku příjemně opečuje.

peelingový pudr, Time To Glow, Hydra Life, Dior, 1230 Kč

3. Dopřejte si hutné krémy.

Protože vaše pleť postrádá přirozený maz, používejte závoj s výživnými ingrediencemi. Mezi favority patří kakaové, mangové nebo bambucké máslo!

vyživující zklidňující krém, Shea 25 %, L’Occitane, 1015 Kč

4. Olejujte.

Chcete zvýšit účinnost svého oblíbeného krému? Kápněte do něj arganový olej. Anebo přímo na obličej rozmázněte tenkou vrstvu tekutého zlata – uzamknete tak v pleti vlhkost a obstaráte jí lipidy.

arganový olej, Marilou Bio, Folly.cz, 400 Kč