15. října 2017
Co je nejúčinnějším elixírem krásy a mládí? Vydatný spánek! Tak jako je na vaší pleti vidět, že jste se vyspala do růžova, a to doslova, protože pleť je skutečně růžová a září, tak je na ní samozřejmě vidět i probdělá noc.

Po probdělé noci má pleť našedlý nádech, kruhy pod očima jsou výrazné a stresový hormon kortizol, který při nedostatku spánku vzniká, navíc vede k rozpadu kolagenu. Nedostatek kolagenu pak způsobuje, že pleť ztrácí pružnost a rychleji stárne.

Naštěstí to ale funguje i opačně. Máte-li dostatek spánku, pokožka rychleji regeneruje. Dokonce 8x rychleji, když spíte, než když jste bdělí. Proces regenerace navíc můžete ještě podpořit zvolením správné péče a vhodných výrobků.

7 tipů, jak proměnit spánek v omlazující rituál

1. Dejte vale nepřátelům kvalitního spánku

Cola, šálek kávy, sklenka alkoholu nebo cigareta před spaním – všechny tyto látky vám nedají spát. A to doslova. Aby se vám dobře usínalo, doporučují odborníci dát si před spaním šálek čaje – levandulového, meduňkového nebo s kousky citrusů – a pustit uklidňující hudbu. Spánek pak přijde dřív, než začnete počítat ovečky.

2. Ticho především

Věděli jste, že naše uši vnímají, i když spíme? Noční hluk je pro tělo stresující. Pokud se ráno budíte rozlámaní, důvodem může být třeba i šumění zapomenutého zapnutého notebooku. Vy ho neregistrujete, vaše tělo ano. Proto by ložnice měla být nejtišším a nejtemnějším místem v domě.

3. Zhasněte světla

Ano, i množství světla má vliv na to, jak se po ránu cítíme. Denní a noční rytmus těla reguluje hormon melatonin, který v těle vzniká, když je okolo vás tma. A taková pouliční lampa svítící přímo na váš polštář nebo zářící reklamní poutač, má na kvalitu spánku vliv větší, než si myslíte.

Embed from Getty Images

4. Nezapomeňte se odlíčit

Pečlivé a precizní odlíčení kvalitními přípravky je základ. A pleti byste ho měla dopřát i v okamžiku, kdy se domů vrátíte uprostřed noci a po náročném večírku. Vyčištěná pokožka snáz regeneruje a navíc je perfektně připravená na nanesení nočního krému.