8. července 2018
Trápí vás pupínky, rozšířené póry, nečistá a podrážděná pleť? Možná za to můžou dvě věci, které každodenně používáte!

Kdo by se teď v létě obešel bez tmavých brýlí? Když si je však nasadíte, dotýkají se nosu, čela i spánků, a to i několik hodin. Dovedete si představit, co po tak dlouhém nošení na nich všechno zůstává? Zbytky krémů, make-upu, potu, prachu i dalších nečistot. Brrrr!

Dobře se ví, jak je pro krásnou pleť důležité každodenní čištění a odličování. Ale i když se mu poctivě věnujete, stačí jen pak nasadit brýle a o katastrofu je postaráno!

Stejně tak je to i s mobilem! Ten ani umýt pořádně nejde. Nosíte ho ale spolu s dalšími věcmi v kapsách, v kabelce a pak ho klidně přiložíte k tváři a mluvíte.

Co s tím? Brýle pravidelně myjte pod vodou, ve spojení s jemným a šetrným odmašťujícím přípravkem na mytí nádobí nebo pro expresní použítí na ně použijte jemné antibakteriální kapesníčky. Nepoužívejte je ale přímo na sklo, ale pouze na plastové obruby a na stránice. Horší to už je s mobilem. Ten lze čistit pouze suchým mikrovláknovým ubrouskem, který si sice poradí se špínou a s mastnotou, ale už ne s bakteriemi.

Pak je tedy nutné pracovat i přímo s pletí: po dlouhém volání otřete kůži, které se telefon dotýkal, micelárním kapesníčkem nebo pak na pleť jemně rozprašte probiotický sprej, který dává kůži zpět do normálu a zamezuje jejímu podráždění. Pokud se vám z nošení brýlí objevuje více pórů v okolí nosu, do hloubky je vyčistíte jemným pleťovým peelingem nebo jílovou čistící maskou. Ideální je obojí používat aspoň jednou týdně.