7. února 2018
Prospějí vaší kráse, nebo pleť (a vaši peněženku) jenom zbytečně zatíží?

Pleťová séra se v obchodech prodávají už pár let. Víte ale, co od nich můžete čekat, jenže co vůbec ne, a jak s nimi nakládat, aby z nich pleť měla užitek? Tyto výživné fluidy obsahují některé ingredience nebo jejich vyšší koncentrace, které ve svém denním či nočním krému nenajdete. Právě díky sérům tudíž můžete pokožce snadno dodat požadované účinné látky a zaměřit se naplno na kosmetické trable, které vás trápí, ať jsou to tmavé skvrny, jemné vrásky, nebo nepravidelná pigmentace. Séra se nanášejí po očištění pleti tonizační vodou, ale ještě před krémem. Když se je naučíte používat každý den, na pleti to brzy poznáte – dodané účinné složky ji rozzáří a získá na jemnosti i mladším vzezření.

Poznejte klíčové složky

Retinol:Podporuje tvorbu kolagenu a napravuje nepravidelnou pigmentaci i jemné vrásky.

Alfa hydroxykyseliny (AHA): Vyhlazují a zavlažují pokožku.

Antioxidanty: Sjednocují pigmentaci. Podporují tvorbu kolagenu a zlepšují kvalitu kožního elastinu.

Niacin (vitamin B3): Napomáhá tvorbě kolagenu a zlepšuje ochranu kůže. Potlačuje nežádoucí pigmentaci pokožky a stahuje póry.

Pantenol (provitamin B5): Zlepšuje hydrataci pleti a zlepšuje přirozenou kožní ochranu. Předchází a snižuje vysoušení pokožky, její odlupování, svědění nebo červenání. Současně ji zjemňuje.

Vitamin C: Poradí si s hnědými skvrnami. Zlepšuje přirozenou syntézu kolagenu, která zamezuje jemným vráskám.

Sója: Posiluje svrchní vrstvu pokožky, zvyšuje produkci kolagenu, snižuje hyperpigmentaci a potlačuje růst chloupků.

Tip: Péče o tvář nemá končit u brady, nezapomeňte přemáznout i krk a dekolt.