14. prosince 2017
Dojetí, smutek, radost. Je jedno, z jakého důvodu jste uronila slzu, ale na zarudlé oči, opuchliny i rozmazaný make-up máme lék!

Na zklidnění zarudlých zraků použijte odličovací tamponky, které jste na chvíli uložila do mrazáku, nebo chladivou gelovou masku na oči. Že zrovna nic takového nemáte po ruce? A co takhle sáhnout do lednice po sáčku s mozzarellou, kterou jste si koupila k svačině? Pod studeným zábalem nechte jednoduše oči pár minut odpočinout.

Odstraňte rozmazané líčení – pomocí kapesníku s kapkou hydratačního krému. Anebo sáhněte po krému na ruce. Dávejte ale pozor, aby vám přípravek nevklouzl do očí a abyste si je zbytečně ještě víc nerozdráždila. Pro všechny případy se vždycky vyzbrojte variantou bez parfému.

Jestli máte u sebe oční kapky, osvěžte jimi oči. Že se vám nechce vrátit mezi lidi, protože vám po tváři naskákaly červené skvrny a jste celá oteklá? Pomůže zklidňující pleťová sprcha s aloí vera!

Zbavte se otoků pod očima, a to jemnou masáží prsteníčkem. Postupujte od vnitřních koutků směrem ke spánkům. Takhle vytlačíte uvězněnou vodu. Potom kůži zahalte do očního krému nebo gelu se zklidňujícími složkami. Další řešení? Sérum s okamžitým zpevňujícím efektem. Pokožku během chvilky vypne.

Pokud vám zůstávají červené kruhy kolem očí, vyretušujte je zeleným korektorem a kapkou make-upu. Na krytí ještě rozetřete rozjasňující korektor, ten oční okolí prozáří.

Potřebuje vaše líčení oživit? Zkuste vnitřní hranu oka obtáhnout světle žlutou tužkou, tenhle odstín totiž potlačí zarudlé lemování. Rty potom přejeďte tyčinkou v zářivém odstínu, odpoutáte tak pozornost od svého pohledu a vaše tvář se znovu rozsvítí.