15. února 2018
Zdobí vaše paže nové tetování nebo milujete topy bez rukávů? Perfektní důvody, proč si urychleně obstarat pevnější paže, tvrdí trenérka Kirra Mitchell a přikládá sérii sedmi superúčinných cviků.

„Tohle cvičení je natolik intenzivní, že při něm spálíte více kalorií než během klasické posilovací lekci. Navíc ho můžete provádět kdekoliv… A co vám tahle námaha přinese? Pevnější paže, ramena, záda i střed těla. Zabere vám to jen osm minut denně,“ slibuje trenérka Kirra.

Co vědět, než začnete cvičit: Po celou dobu myslete na to, abyste měla správné držení těla. Zpevněte střed a vytáhněte se do výšky, ramena tlačte dolů, lopatky k sobě, paže držte nahoře. A nezvolňujte! Celý program sjeďte dvakrát, vždy s třicetivteřinovou přestávkou mezi koly.

1. Mocný úder

Postavte se, nohy roztáhněte na šíři boků, levou končetinou vykročte vpřed. Pěsti přibližte k obličeji, jako byste se bránila. A teď přichází chvíle, kdy můžete „zaútočit“ na pomyslného nepřítele: Levou rukou udeřte před sebe a paži hned stáhněte zpátky. Levou nohou uskočte zpět, vystrčte dopředu pravý bok a odlepte od země pravou patu. Následně proveďte tentýž výpad, ale s pravou pěstí. Měňte strany tak rychle, jak jen to půjde, a vydržte celou minutu. Tahle snaha se vyplatí!
Tip expertky: „Celou dobu mějte ruce u lícních kostí, zatížíte tak ruce a zádové svaly.“

Náš tip: 10 výhod pravidelného cvičení

2. Všichni ruce nahoru!

Pokrčte paže, rozpažte a snažte se udržet lokty rovnoběžně s podložkou, pěsti směřují ke stropu. Pomalu, energií, kterou cítíte v bicepsech a ramenou, spojte svá předloktí. Nakonec ruce zvedněte – zase pěkně pomalu, silou v každém pohybu. Vraťte se na start a desetkrát zopakujte.