31. července 2018
Slunce, bazény, slaná voda v moři i opalování přináší nemalá úskalí pro naši pleť. Jak se vyhnout nepříjemně vysušené kůži? A jak se pleti v letním vedru věnovat?

Hydratace od hlavy až k patě

Dostatečná hydratace je důležitá pro perfektně vypadající pokožku celého těla. Pokud není pokožka hydratovaná, mohou se projevit nejrůznější alergické reakce, ekzémy či podráždění. Zejména v létě je vhodné pravidelně zařazovat hydratační obličejová kosmetická ošetření, celotělové zábaly, peelingy, masáže a tělové rituály.

V létě o sebe pečujte opravdu důkladně

Pokud se rádi vystavujete slunečním paprskům, nezapomínejte na správnou péči nejen před, ale i po slunění. Velkou pozornost věnujte zejména výběru správného krému na obličej. Předejdete tak nejen nepříjemným spáleninám, ale i vráskám. U pokožky těla nezapomínejte používat přípravky s odpovídající ochranou a aplikovat je v dostatečné míře.

Pleti příliš neprospívají větší teplotní výkyvy. Silné sluneční záření naruší přirozenou kožní bariéru, kůže může být po opalování napnutá, ztrácí lesk a místy se mohou vytvářet suchá místa či šupinky. Chybí jí nejen hydratace, ale i dostatečné promaštění. Lépe zvládat teplotní změny pomáhá také sauna. Pleť zvyklá odolávat extrémním podmínkám v sauně lépe reaguje na nápor v podobě vysokých teplot i slunečního záření. Pravidelným saunováním, se kterým byste ani v létě neměli přestávat, se pokožka zároveň prokrvuje, posiluje a zpevňuje.

Tip: Vyzkoušejte novinku na obličej Essentials by ARTISTRY Ochranné mléko SPF 30. Mléko s lehkým nemastným složením zajistí okamžitou hydrataci a širokospektrální ochranu SPF 30 proti UVB/UVA záření.

Voda je zázrak! Jen pít ale nestačí

„Pitný režim je nejen pro pokožku velmi důležitý, obzvlášť v letních měsících. Ale chceme-li mít opravdu krásný a mladistvý vzhled, naše pleť se neobejde bez výživy v podobě hydratačních krémů,” říká Petra Tyrpeklová, manažerka SPA & Wellness Aquapalace Praha. Efektivní hydratační krémy by měly obsahovat ureu, kyselinu hyaluronovou, ceramidy, vitamíny A a E či například zelené a hnědé mořské řasy.

Pokud i v létě používáte make-up, měly byste vybrat takový, který pleť nevysušuje. Skvělým pomocníkem je Podkladový make-up Artistry Hydra-V, který pomůže zredukovat nedokonalosti, působí přirozeně, je obohacený o vodu z norských fjordů a o výtažek z havajské palmy acai, jež pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a svěží.

Pravidelná péče je základ

K lepší hydrataci obličeje i těla přispívají nejrůznější ošetření, zábaly a rituály. Nabízí se například kyslíkové terapie, hydratační masáže či hydrolifting. „Na kosmetické ošetření bychom měli docházet ideálně jednou za měsíc. Na tělové rituály, jako je masáž či zábal, je doporučení klidně jednou týdně. V případě konkrétních komplikací terapeut doporučí četnost dalších návštěv a navíc vybaví klientku vhodnými produkty pro konkrétní typ pleti,” vysvětluje Tyrpeklová.

Tip: Ve SPA & Wellness Aquapalace Praha můžete vyzkoušet například Hydratační projasňující ošetření s kolagenovou oční maskou s peelingem z mořských krystalů. Navíc si užijete speciální mikromasáž očního okolí spojenou s masáží pleti, aplikaci extraktu Bio-marine (koncentrát pro absolutní hydrataci s kyselinou hyaluronovou), aplikaci kolagenové masky na oči, krémové masky na obličej, nanesení denního a očního krému. Procedura slouží jako účinná prevence proti stárnutí a zlepšuje komfort dehydrované pleti.

Tipy na závěr

• Na suchou a popraskanou kůži je účinné vepřové sádlo. Vetřete jej do kůže na postižené suché místo. Okamžitě uvidíte, že pleť bude vláčnější a praskliny se rychleji zahojí.

• Nekoupejte se v příliš horké koupeli, vysušujete tím svou pokožku ještě mnohem víc. Koupelovou kosmetiku zaměňte za oleje.

• Zařaďte do jídelníčku tučné ryby (losos, makrela, sleď), lněný olej, avokádo a ořechy.

Zkuste domácí pleťovou masku

1. Smíchejte jednu lžičku medu, olivového oleje a žloutku. Naneste na obličej a nechte alespoň deset minut působit, poté smyjte.

2. Dostatečně zralý banán rozmačkejte, přidejte 2 lžičky olivového oleje (nebo bílý jogurt) a žloutek. Naneste na pleť a nechte 30 minut působit, pak opláchněte.