10. listopadu 2017
Chodit spát s neomytým obličejem je prohřešek číslo jedna proti krásné a zdravé pokožce. Dáváte tak totiž zelenou pupínkům, zaneseným a zvětšeným pórům. Poradíme vám, jak pleť zbavíte špíny, i když nemáte zrovna času nazbyt.

…30 vteřin

Když chvátáte, zbavte se malování odličovacími ubrousky. Tuhle variantu ale volte tak jednou či dvakrát do týdne. Pokud totiž barvivo z líčení špatně odstraníte, mohlo by se usadit v pórech a roztahovat je. Použijte jeden ubrousek zvlášť na oči a druhý na zbytek obličeje.

…2 minuty

Před důkladnou očistou setřete nejprve make-up ubrouskem, aby nebránil v rozpouštění špíny a mazu, pak použijte elektrického pomocníka a drhněte pleť zhruba minutu. Vibrace totiž uvolní usazeniny snadněji než úporná ruční práce.

…5 minut

Podaří-li se vám získat každý večer pár minut navíc, vaší tváři to jedině prospěje. Nejprve proveďte dva předchozí kroky, abyste odstranila prach a líčení. Pak dvakrát až třikrát do týdne přebruste pleť peelingem a každý den smočte linii vlasů a T-zónu tonizační vodou.

…15 minut

Jednou za týden (poté, co provedete předchozí tři kroky) rozmázněte na obličej detoxikační masku. Ta pleti zařídí zdravý a prozářený vzhled. Zkuste mazání s obsahem bahna a mořských řas či ovocných enzymů. Tyhle ingredience totiž umějí vytlačit z pórů maz a odloučit mrtvé buňky.