29. srpna 2018
Pokud jste nositelkou kontaktních čoček nebo jsou-li vaše oči citlivé, víte, že při odličování může snadno dojít k jejich podráždění. Abyste se těmto nepříjemným pocitům vyhnula, je důležité sáhnout po produktech, které jsou určené přímo pro potřeby citlivých očí.

Každá z nás jsme jiná, a tak není divu, že i naše pleť, stejně jako oči mohou reagovat na různé druhy produktů rozdílně než u naší kamarádky. Některé ženy nemusí vůbec hledět na složení produktů, avšak pokud nepatříte mezi tyto „šťastlivkyně“, měla byste se zaměřit na péči, která je vhodná pro citlivou pleť a oči.

Pojďme se nyní zaměřit na odličování, jelikož právě to je velkým tématem pro nositelky kontaktních čoček a majitelky citlivých očí. Zásadou číslo jedna je pečlivé umytí rukou předtím, než se do odličování pustíte. Hned druhým krokem je vyjmutí samotných čoček, přeci jen nechceme, aby se k nim dostaly látky obsažené v odličovacím mléku či vodě. V případě citlivých očí přejdeme ihned ke třetímu kroku, tedy výběru vhodného produktu. Měl by být šetrný a hypoalergenní, ale zároveň také účinný.

Příkladem produktu k odlíčení pleti, který je vhodný pro citlivou pleť a oči a dokonce také nositelky kontaktních čoček je nová dvoufázová micelární voda od Garnier, obohacená o výtažek z chrpy. Právě výtažek z chrpy je známý pro své zklidňující a zjemňující účinky a je tak nepostradatelnou složkou této micelární vody. Její složení je dermatologicky a oftalmologicky testováno.