23. října 2017
Taky milujete podzimní procházky ve zlatém listí, které končí horkou čokoládou v oblíbené kavárně? Nezapomeňte i na nich vypadat stylově a nasaďte klobouk. Tohle roční období jim totiž vysloveně přeje.

Nejlepší je, pokud najdete nějaký takový skvost u babičky nebo maminky v šatníku. Ne každá z nás má ale takové štěstí, a tak se musíme poohlédnout jinde. Jedno si ovšem od minulých generací vzít můžeme. A to je slabost pro kvalitní ruční práci a tradiční české značky.

Univerzální pravidlo, jak vybrat ten správný tvar, neexistuje. Každému padne něco jiného a tak je nejlepší zkoušet. Stačí chvilka, nezaujatý pohled a vy přijdete na to, zda je pro vás spíše trendy pánská fedora, elegantní retro klobouček nebo širák, za který se můžete vždy schovat.

Zkuste i modely, které jste na první pohled hned zavrhly. Když narazíte na ten pravý, poznáte to. Padne dokonale a vy už ho prostě nechcete nikdy sundat. A mnohdy je to právě ten, do kterého byste to nikdy neřekly.

Barvy? Ano!

Pak už stačí jen promyslet, s čím chcete klobouk nosit. Univerzální barvy se samozřejmě kombinují snadněji, zdaleka to ale neznamená, že musíte skončit u černé nebo šedivé. Ke camel kabátu se nebojte vzít třeba bordó nebo tmavě modrý kousek. Naopak denim zkombinujte se skořicovou nebo okrově žlutou.

Naším favoritem z kolekce TONAK pro letošní podzim a zimu je netradiční, dvoubarevný klobouk Fedora Laterna Coctail. Kombinuje světle růžovou s navy modrou a my si ho umíme představit nejen na podzim a v zimě! Jediným problém nastává ve chvíli, kdy se máme rozhodnout, jaká kombinace barev bude nejlepší. Můžeme mít obě?

Nejen tuhle fedoru můžete zkusit ve flagship store TONAK v Žatecké ulici na Praze 1 nebo ji rovnou objednejte na www.tonak.cz