30. listopadu 2018
Stává se vám, že make-up je flekatý, pod očima máte černé smouhy a rtěnky je víc na skleničce než na vašich rtech? Možná děláte něco špatně. Víme, co s tím:

Nepřipravujete dostatečně pleť

Ani ten nejdražší a nejlepší make-up nebude na pleti vypadat dobře, když ho nanesete přímo na dehydrovanou a neošetřenou pleť. Ta musí mít dostatek vláhy a péče, aby byla hladká a make-up na ní skvěle vynikl. Ideální je použít pleťové sérum a pak krém nebo pleťový olejíček. Pokud je aplikovaný na vlhkou pokožku, tak se skvěle vstřebá a rozjasní pleť. Je to pak výborný podklad pod make-up. Pokud chcete, aby byl make-up opravdu odolný, před nanesením make-upu ještě použijte podkladovou bázi.

Zapomínáte na pudr

Stává se vám, že pod očima máte barevné fleky od stínů, linky nebo řasenky? Důvodů může být několik. Používáte příliš mastný oční krém, který líčidla „rozpouští“. Řešením je nenanášet ho úplně k víčkům a hlavně pak oční okolí lehce zapudrovat. Pomáhají i podkladové báze pod oční stíny a také doporučujeme vyměnit dvousložkový oční odličovač s olejovou bází za micelární vodu, která není mastná.

Přeháníte to s perletí a třpytem

Glitrové líčení je krásné, ale pouze na speciální příležitosti. Vypadá hezky, pokud se použije jen v jednom detailu – třeba na víčkách nebo na rtech. Když je ho ale moc, působí to pak uměle a také vysoce lesklé textury přidávají roky a zdůrazňují vrásky. Obecně platí pravidlo – čím jste starší, tím třpytu ubírejte.