6. listopadu 2018
Nejnovější trendy z péče o pleť i v make-upu k nám proudí z Koreje. Vypátrali jsme, co nyní nejvíce letí:

Glass skin: Péče pro zářivou pleť

Přesně tak, jak vypadá sklo – je hladké, zářivé a krásné, tak působí pleť po použití korejského rituálu. Musíte si však na něj najít čas. Důležité je tady postupovat po několika krocích. Nejprve je nutné pleť vyčistit například mycím gelem nebo pěnou. Pak použijte peelingový pudr nebo exfoliační masku s AHA kyselinami, které rozjasní pleť. Pak následuje použití nulté fáze, tedy pečujícího tonika – nepleťte si ho však s čistící pleťovou vodou. Tato esence je velmi drahá, zjemňuje pleť a připraví ji na nanesení séra a hydratačního krému, které díky ní budou působit více do hloubky. Po péči Korejky nanesou ochranný fluid proti UV záření a teprve pak se líčí. Pleť je pak dokonalá!

Čtěte také: Beauty aplikace, které potřebujete mít v telefonu

Honey Skin: Hydratovaná, plná, vyživená pleť

Na první pohled by se mohlo zdát, že Glass skin a Honey skin je to samé. Gró obou trendů je podobné, ale Honey skin je v Asii ještě populárnější a rozšířenější. „Medová kůže“ je vlastně termín, který popisuje hydratovanou, jakoby orosenou pleť, která je také hloubkově vyživená, takže je hladká a má i objem. Kdežto „Skleněná kůže“  se zaměřuje spíše na rozjasnění a na texturu. Princip péče je podobný, jako u předchozího bodu, avšak zde se více používají oleje – na čištění i na péči. Ty odličovací krásně stáhnou póry a zároveň pleť nevysušují. Hitem jsou také olejová séra a olejíčky na pleť.

Jamsu – líčení pomocí ledové vody

Svůj název tento líčící postup dostal podle slova Jamsu, které v překladu znamená „namáčení“. Jedná se o chytrý způsob líčení, díky kterému pleť s pomocí studené vody a dětského pudru zůstane dokonalá, bezchybná a matná po celý den. Jak na to? Nejprve pleť ošetřete krémem. Až se vsákne, tak ho celý na chvíli ponořte do mísy se studenou vodou. Přiložením papírového kapesníčku opatrně osušte přebytečnou vodu. Poté pleť sjednoťte make-upem a korektorem. Pak ji ve velkém množství, pomocí houbičky, přepudrujte dětským zásypem a hned zase celý obličej namočte na půl minuty do mísy se studenou vodou. Opět kapesníčkem osušte (jen ho přiložte) a teprve pak si naličte oči, řasy a rty. Výsledkem je krásná, hladká, sjednocená pleť, která tak bezchybná vydrží několik hodin až do večera.