22. října 2018
Velké kosmetické značky následují celosvětový trend - aktivní životní styl. Proto představují produkty péče a líčení pro sportovkyně:

Je to tak. Mnoho žen si svůj den bez každodenního pohybu nedovede představit . Chodí plavat, na jógu, cvičí TRX, crossfit, běhají. Jsou neustále v pohybu a nemají čas. Potřebují proto produkty, které si s sebou zabalí do tašky a použijí je po cvičení nebo před ním. Proto je tady fitness kosmetika.

V čem jsou produkty tak výjimečné?

Péče je svěží a lehká. Nezatěžuje pokožku, dodává energii a také zamezuje ucpávání pórů. To je častým problémem, kvůli pocení. Některé produkty zase dokážou zlepšit účinek cvičení. Například italská značka [ comfort zone ] uvedla řadu Body Active, která například obsahuje speciální přípravek – aktivační Booster Roll-On, který se nanáší na tělo pomocí speciálního aplikátoru s kovovými kuličkami. Má termogenní účinek, takže podporuje mikrocirkulaci, připravuje svaly na sport a zvyšuje odbourávání tukových zásob během cvičení.

Svoji aktivní řadu má i značka Clinique – jmenuje se Clinique Fit. Obsahuje řadu produktů, jako je například hydratační zmatňující fluid po cvičení, který dokáže zmírnit lesk pleti, speciální suchý šampon, který nazvedne vlasy od kořínků, čistící ubrousky aj. V zahraničí zase stojí za pozornost britská značka Pretty Athletics, jejíž název napovídá, komu je určena. Líbí se nám, že obsahuje 95% přírodních složek.