7. března 2018
Co dodá celému obličeji výraz a přitáhne pohledy k očím? Obočí! Je důležitější, než si myslíte. Vždyť na něho vsázela už slavná herečka Audrey Hepburn a kariéru si na něm postavila i modelka Cara Delevigne. Mějte ho konečně perfektní i vy!

Méně je více

Upravený tvar je důležitý, ale vždy odstraňujte jen ty chloupky, které rostou mimo jeho přirozenou linii obočí. Takže trhejte raději méně, protože když to přeženete, budete muset dlouho čekat, než obočí zase doroste.

Nebojte se bolesti

Vytrhávání obočí není nic příjemného, to víme. Aby vás to však tolik nebolelo, dělejte to třeba po koupeli nebo mytí obličeje, kdy je pokožka prohřátá a není tak citlivá k bolesti. Také pomůže, když kůži, kde budete trhat, napnete mezi prsty. Pořiďte si také kvalitní pinzetu. Díky ní vše půjde lépe a rychleji.

Správné načasování

Obočí doporučuje upravovat spíše večer, kdy má podrážděná pokožka pak možnost se přes noc zklidnit. Po trhání doporučujeme obočí nastříkat termální vodou ve spreji – krásně pokožku zklidní a zamezí začervenání kůže.

Ideální tvar

Jak má obočí vypadat? Hlavně žádný extrém – takže by nemělo být ani příliš tenké, ani moc tlusté. I když se móda mění, je vždy nejlepší sázka na přirozenost. Pokud chcete vědět, co je správné pro vás, vezměte si obyčejnou špejli – bude vám sloužit k odměřování. Přiložte špejli k chřípí nosu a spojte ho opticky s vnitřním koutkem oka – tam by mělo začínat. Pak „propojte“ linii chřípí s vnějším koutkem oka. Tam by mělo končit.

Kosmetická výbava

Když už víte, jak má vypadat správný tvar, pak obočí zvýrazněte buď speciální tužkou, kterou jednoduše vymalujete jednotlivé chloupky nebo zkuste speciální paletky. Některé dokonce obsahují i pinzetu nebo šablony. Ty stačí přiložit na obočí a pak volné místo jen stínem z paletky vybarvit. Ale pozor, tvar šablony si vybírejte opravdu tak, aby vám sedělo. Nakonec tvar obočí zafixujte bezbarvým gelem na obočí.