12. září 2017
Co se vám vybaví, když se řekne zdravý životní styl? Slova jako bio, eko, trendy, fair trade a ekologie? Když k tomu všemu přidáte osobní rozvoj, jste na správné adrese. Tou je Festival Evolution, který se bude konat o víkendu 23. – 24. září na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Festival Evolution se letos bude konat poprvé na podzim. Stejně jako ten jarní se chce kromě tradičních tematických okruhů Bio, Eko, Zdraví, Fit a Osobní rozvoj v září zaměřit ještě více na rodiny s dětmi.

Na festivalu představí své služby a produkty více než 200 českých a zahraničních vystavovatelů. Na pěti programových pódiích zase vystoupí více než 100 spíkrů, lektorů, učitelů i „praktiků“. Obě sekce, prezentační i programová, jsou neoddělitelné a vzájemně se podporují – o čem se v rámci programu bude mluvit, to je možné si rovnou vyzkoušet, osahat, ochutnat nebo si přivonět.

Kvalitní jídlo

Na žádném jiném místě nenajdete tak širokou nabídku kvalitních potravin a nápojů, certifikovaných bioproduktů, fair trade výrobků a ekologicky šetrného zboží jako právě na Festivalu Evolution.

Mezi vystavovateli budou i specialisté na veganskou, vegetariánskou nebo bezlepkovou stravu, producenti zdravých potravin, rodinné firmy a farmy. Připravena je rozsáhlá food zóna, ve které můžete ochutnat nabídku z tradiční kuchyně i ze specialit různých stravovacích směrů. Posezení si vyberete buď ve vnitřním prostoru, nebo venku pod širým nebem. Těšit se můžete i na demo ukázky přípravy nápojů a jídel pro nejrůznější výživové směry.

Na festivalu můžete ochutnat speciality jako irský mech, což je nutričně bohatá mořská řasa, ale také pravé české ghíčko, běžná i exotická ořechová másla od NATU, raw bonbóny s nejrůznějšími příchutěmi nebo vynikající superkaše.

Zdravý domov

Náš domov je prostředím, kde trávíme značnou část našeho života. Jsme s ním emocionálně spjatí, je to naše soukromí. Většina z nás si ani neuvědomuje, jak velký vliv má domácí prostředí na naše zdraví a pohodu – jak důležitý je zdravý spánek, dostatek světla v bytě a čerstvý vzduch.

Na festivalu najdete širokou nabídku ekologické drogerie, přírodních materiálů nebo tipy na recyklování nejen odpadu, ale i domácího vybavení, seznámíte se s širokou nabídkou eko pomůcek i „zlepšováků“ pro domácnost, které ušetří nejen vaše zdraví a okolní přírodu, ale i vaši kapsu.

Kosmetické tipy

Udělejte si čas sama na sebe a přijďte na festival vyzkoušet výjimečnou dekorativní kosmetiku 100% PURE®, která je jako jediná dekorativní kosmetika na světě vyrobená z barevných pigmentů z ovoce a zeleniny. Individuální líčení profesionální vizážistkou trvá 30 minut a je zdarma. Rezervace na líčení zasílejte už nyní na email: makeup@100percentpure.cz.

Gianni Coria ze Švýcarska, odborník na problematiku vlasů a autor knihy Přírodní pomoc při vypadávání vlasů, využil své znalosti ayurvédy, spojil je s nejnovějším vědeckým výzkumem a vytvořil úspěšný koncept péče a vitalizace vlasů na čistě přírodní bázi. Jak se o vlasy správně starat, aby byly vždy krásné a zdravé, vám prozradí ve své sobotní přednášce.
Ne všem tukům je potřeba se vyhýbat, některé nejenže neškodí, ale i prospívají. Některé mastné kyseliny podporují hubnutí, omlazení pleti, jiné zlepšují paměť a další působí antidepresivně. Různé mastné kyseliny mají v těle rozličné efekty. Když znáte jejich vlastnosti, máte možnost využít jejich působení ve prospěch svého zdraví. Které to jsou, a ve kterých potravinách se skrývají, prozradí ve své přednášce dr. Barbara Miller, výživová specialistka z Německa.

Cvičení, které posílí tělo i ducha

Návštěvníci bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti si zde budou moci zdarma vyzkoušet například jednoduché jógové techniky, dechová cvičení, meditační praktiky nebo třeba bollywoodský tanec, tibetské lidové tance nebo taichi.

Jaké je chodit naboso všude a kdykoliv si vyzkoušíte v bosovišti Bosé turistiky. Projdete se po střepech, po slámě, po šiškách, kamenech, postojíte si na hřebech a vydržíte lechtání chodidel. Zkusíte si nohama namalovat obrázek, stavět kostky nebo vázat uzly. A aby nechyběla ani teorie, fyzioterapeutka Mgr. Lucie Pytlová bude mít přednášku o bosé chůzi a vývoji dětského chodidla.

Osobní rozvoj

A protože nestačí mít jen zdravé tělo, ale musíme pečovat i o mysl, nebudou zde chybět koučové, psychologové, terapeuti, pedagogové a odborníci na osobní rozvoj. V sekci věnované osobnímu rozvoji vám odborníci poradí, jak na sobě pracovat a jak zlepšovat nejen své výkony, ale i svou pohodu. Seznámíte se zajímavými technikami práce s tělem a vědomím, dostanete návody na jednoduché postupy a metody, které vám pomohou aktivovat a poslat do světa svůj talent.

Fyzioterapeut Tomáš Rychnovský a psychoterapeut Milan Studnička například poradí, jak na rovnováhu těla a duše, jak odbourat napětí nebo jak překonat stres, a to nejen formou přednášky, ale i praktickými ukázkami.

Phillip Lymbery z Velké Británie se zamyslí nad alarmujícími informacemi o živočišné výrobě a týrání zvířat. Jak se zbavit stresu a únavy pomocí jógy si vyzkoušíte s Alexandrem Paikertem.

Do Prahy zavítá při příležitosti konání Festivalu Evolution také americký spisovatel, psycholog a lékař Raymond Moody, autor bestselleru Život po životě. V neděli zase můžete navštívit koncert Vojty Dyka s B-Side bandem.

Festival pro celou rodinu

Na festival vyrazte určitě i s dětmi. Chybět zde nebude dětský koutek, ve kterém se rádi postarají o vaše ratolesti, zatímco vy můžete v klidu nakoupit či navštívit vybrané programy. Pokud máte větší děti nebo si festivalové dění chcete užít společně s dětmi, tak doporučujeme využít relaxační zónu.

Kompletní festivalovou nabídku a doprovodný program najdete na webu www.evolution.cz nebo sledujte www.facebook.com/eso.bio.eco