7. září 2018
Vlasy jsou po umytí nadýchané, svěží, zbavené nečistot a přebytečného mazu. Rozhodně jim však neprospěje, pokud je budete umývat každý den. Vytvořte si tu správnou rutinu, aby vaše kadeře zůstaly zdravé a vypadaly vždy perfektně upraveně.

Jak často vlasy mýt?

Dobu mezi jednotlivým mytím vlasů se snažte prodloužit alespoň na dva, nejlépe tři dny. Při umytí zbavujete vlasy také přirozeně se tvořícího mazu, který vyživuje jednotlivá vlasová vlákna. Pokud budete vlasy umývat příliš často, vlasová pokožka nestihne vyprodukovat dostatek kožního mazu a výsledkem budou suché, mdlé vlasy.

Pokud máte mastné vlasy, sáhněte raději po správných produktech, než abyste vlasy umývala častěji. Může se také stát, že pokožka vlasů začne produkovat ještě více mazu a reagovat tak na její postupné vysušování. Vyzkoušejte řadu Elseve Extraordinary Clay od L’Oréal Paris, která je speciálně vytvořena pro potřeby rychle se mastících vlasů. Obsahuje kombinaci třech blahodárných jílů, které důkladně očišťují vlasovou pokožku a jednotlivá vlákna a zanechávají vaše kadeře lehké, svěží a zářící vitalitou.

Jak pracovat s vlasy, které nejsou čerstvě umyté?

Několik dnů po umytí ztrácí vlasy svůj tvar a ani na dotek už nejsou tak svěží. To ale neznamená, že nemůžou vypadat upraveně. Použijte suchý šampon, který zbaví vlasy přebytečné mastnoty a dodá jim texturu, díky které se s nimi bude lépe pracovat. Jejich vzhled můžete doladit vlasovými sponkami, či jinými ozdobami nebo je třeba vyčesat do elegantního drdolu. Budete překvapená, jak slušivé a zároveň pohodlné některé účesy jsou.

TIP: Nové suché šampony Magic Shampoo od L’Oréal Paris obsahují rýžový extrakt, který skvěle absorbuje mastnotu, ale nezanechává ve vlasech bílé stopy.