26. února 2018
Bez kyslíku se neobejdeme. Nejde ale jen o dýchání. Přináší spoustu výhod i pleti – dokáže ji rozzářit a zbavit drobných vrásek.

Vitální, mladistvě vypnutá, hydratovaná, jemná, projasněná pleť bez vrásek. Přesně po takové všechny toužíme! Významnou měrou nám k ní může přispět kyslík. Ne však ten, který dýcháme, ale O3, tzv. ozonit, který dokáže proniknout do pokožky a důkladně ji vyživit zevnitř. Nechat si vpravit kyslík do pokožky můžete při ošetření zvaném Oxyceutical, na které se můžete objednat na kliniku estetické medicíny Esthetic Medical.

Jde o mimořádně příjemné a taky účinné ošetření, při kterém naše pleť získá správné množství kyslíku, což ji rozzáří, omladí a celkově zlepší její vzhled. A co je nejdůležitější: efekt je viditelný okamžitě po ošetření! „Oxyceutical pleť nijak nezatěžuje, nemusíte mít obavy ze zarudnutí, šupinek či skvrnek na obličeji. Z procedury můžete vyrazit rovnou na schůzku,“ upřesňuje průběh dermatoložka Jana Votrubová.

Pro trvalý efekt je ideální ošetření opakovat, zvláště v počátcích. „První měsíc bych doporučila na kúru docházet jednou za týden. Posléze vystačí pro energizaci a zachování omlazeného vzhledu návštěva jednou měsíčně,“ uzavírá odbornice z Esthetic Medical.

A jak ošetření probíhá?

1 Jako každá návštěva kosmetického salonu začíná důkladným čištěním.
2 Další fází je aplikace přípravku Oxy-prepare, který pleť „otevře“ a připraví na aplikaci dalších přípravků.
3 Kosmetička nanese Oxy-neutralizér, který odstraní odumřelé kožní buňky a celkově kůži obnoví, a to i do hloubky.
4 Následuje mikrodermabraze, při které se ze svrchní vrstvy pleti odstraní odumřelé kožní buňky.
5 Nyní je pleť připravená na ošetření kyslíkem. „Aplikace olejového roztoku kyslíku s vitamíny A e E působí příjemně chladivě, po pleti obličeje a krku ho rovnoměrně rozprašujeme v podobě jemné mlhy,“ popisuje MUDr. Votrubová.
6 Následuje 20 minut relaxace s textilní Oxy-maskou. Je napuštěna roztokem s vysokým obsahem aktivních látek, které pokožku hydratují a posilují, stimulují tvorbu kolagenu a elastinu a intenzivně okysličují.
7 Potom přichází na řadu druhá aplikace Oxy-lotion, která zintezivní a prodlouží účinek ošetření.
8 Ošetření uzavírá antigravitační obličejová masáž se stimulací tlakových bodů, která uzamyká v pleti získanou hydrataci a zpevňuje ji.

Ošetření je mimořádně relaxační, takže se zvláště ve fázi, kdy máte na obličeji textilní masku, nejspíš neubráníte spánku. Ale proč byste měla? Aktivní látky pilně pracují na zkrášlení vaší pleti a vy si zatím můžete v klidu zdřímnout. Kosmetička vás pak jemně probere, abyste si užila i zbývající část ošetření.

Cena jednoho ošetření je 1590 Kč za 75 minut.