3. září 2018
Pigmentové skvrny, akné, dehydratace, vrásky, ochablé tváře, povolené kontury obličeje... Ve dvaceti řešíme jiné problémy s pletí než v padesáti. Jak na všechny vyzrát?

Jaké dermatologické ošetření nebo omlazující zákrok vaší pleti nejvíc prospěje, když je vám 20, 30, 40 nebo třeba 60?

20–40 let

Nejčastější problém: akné a dehydratace pleti

Co vyzkoušet: chemický peeling, laser Vbeam, mezoterapii

Trápí-li vás rozšířené póry, černé tečky a červené pupínky, vyzkoušejte chemický peeling. Používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxykyselin. Ošetření nebolí, jen lehce štípe a zabere pouze chvilku. Dermatoložka při něm nanáší štětečkem na obličej peelingovou směs, díky které se povrchová vrstva kůže následně odloupne.

Drobných červených jizviček, které na tváři zůstávají po hlubších projevech akné, vás zbaví laser Vbeam. Laserové pulsy při ošetření blýskají, ale bolestivé nejsou. Ucítíte jen mírné štípání. Po ošetření byste se neměla vystavovat slunci, na laser je proto nejlepší přijít od podzimu do jara.

Pokud vás pleť nepříjemně pne, je vysušená a má sklony k šupinatění, vsaďte na hloubkovou hydrataci pomocí mezoterapie. „Během ošetření proniká do podkoží koktejl cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou, aminokyselinami a vitaminy. Mezoterapie pleť hloubkově hydratuje a zároveň poslouží jako prevence tvorby prvních vrásek,“ uvádí Markéta Majerová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie.