10. prosince 2018
Chcete zářivou, čistou a krásnou pleť! Sáhněte po tajemství krásy asijských žen - po houbičce konjac!

Co to je?

Konjac houbička je speciální mycí a odličovací houba na pleť, která má kulatý tvar a je čistě přírodní a veganská: bez barviv, konzervačních látek a je zcela kompostovatelná. Je vyrobená z kořene rostliny konjac, která roste v Číně, Japonsku a také v Koreji. Dá se používat mnoha způsoby, ale nejlepší je používat ji k čistění pleti jen s vodou. Díky své struktuře krásně masíruje, projasňuje pleť a jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Jakou si vybrat?

Existuje více typů houbiček, které poznáte podle jejich barvy. Bílá je vhodná pro všechny typy pleti, a to i pro velmi citlivou kůži. Na problematickou, mastnou pleť a proti pupínkům skvěle působí černá houbička. Zelená je obohacena zeleným jílem nebo zeleným čajem a je vhodná pro citlivou a suchou pokožku. A pak je zde červená nebo růžová varianta s červeným jílem pro stresovanou a suchou pleť.

Jak ji používat?

Když si ji přinesete domů, je tvrdá. Před prvním použitím byste ji měla ponořit do vlažné vody, kde nabobtná a změkne. Pak ji několikrát vymyjte – ale pozor, vodu z ní jen jemně vymačkávejte, nikdy s ní nekruťte. Pak ji můžete použít na pleť. My ji doporučujeme používat ráno i večer, k dočištění na již odlíčenou pleť. Pracujte s namočenou houbičkou krouživými pohyby, díky tomu se stimuluje pleť, dochází k jejímu rozjasnění i k podpoře regenerace.