23. prosince 2017
Bojujete s unavenou, zašedlou a mdlou pletí? Zkuste svou tvář, krk i dekolt potěšit důkladným, ale jemným peelingem. Jeho pomocí pleť účinně detoxikujete, zbavíte ji starších vrstev kůže, a tak se stane na dotek jemnější i hladší, zkrátka už na první pohled zdravější a krásnější.

V zimě máte možná častěji než jindy pocit, že vaše pleť potřebuje nějak projasnit, rozzářit. Jakoby přímo volala po probuzení, vzpruze a chtěla se zbavit drobných nedokonalostí, které jí zbytečně ubírají na kráse. Chcete-li přání své pleti vyslyšet, dopřejte jí jednou za čas pleťový peeling. Jeho efekt rozhodně oceníte.

Jaké složky v peelingu objevíte

Domácí pleťový peeling se provádí pomocí speciálních krémů nebo peelingových past, jejichž základem je abrazivní (brusná) složka, například mořský písek nebo drcené mandlové pecky. V peelingu ale objevíte i další přísady, které si pro jejich vůni určitě oblíbíte. Vyzkoušet můžete třeba čokoládový peeling s extraktem z kakaových bobů, levandulový peeling obohacený o směs esenciálních olejů z levandule, peeling s vůní osvěžující máty, limetky či tea tree, stejně jako peeling s výtažkem z luxusní damascenské růže.

Pokud vůni ráda oželíte a raději se zaměříte na efekt, můžete vyzkoušet třeba peeling, ve kterém je hlavní složkou kyselina glykolová. „Kyselina glykolová patří mezi tzv. alfa hydroxy kyseliny (AHA) a je přírodní složkou cukrové třtiny. Způsobuje jemné olupování kůže, které urychluje obnovu buněk, vyrovnává nerovnoměrné pigmentace, stahuje póry a přispívá k vyhlazení jemných linek a vrásek v obličeji,“ uvádí korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová z MEDICOM Clinic.

Jak často pleti dopřát peeling

Pokud máte velmi citlivou pleť, peelingem ji ošetřujte raději jednou za 2–3 týdny. Mastné pleti ale naopak můžete peeling dopřávat mnohem častěji, minimálně jednou do týdne. Doporučenou frekvenci opakování však najdete na etiketě konkrétního druhu peelingu. Pokud není na obalu peelingu uvedeno jinak, nanášejte ho prsty na předem očištěnou pokožku a provádějte jej krouživými pohyby – postupujte nejlépe od středu obličeje ke konturám. Peeling nechejte na pleti působit jen pár minut, poté ho z tváře důkladně opláchněte vlažnou vodou.

V rukou odborníků

Kromě domácího mechanického peelingu ale stojí za vyzkoušení i peeling chemický. „Při ošetření nanášíme štetečkem na pleť speciální peelingovou směs bohatou právě na hydroxy kyseliny, které pokožku barevně sjednotí, zjemní a projasní,“ popisuje MUDr. Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic. Podle ní je toto ošetření vhodné pro všechny typy pleti, zejména však pro pleť stárnoucí, unavenou nebo příliš mastnou. V praxi zabere chemický peeling jen pár minut a ideální čas je na něj právě během podzimních a zimních měsíců. Po ošetření je totiž pleť prvních pár dní citlivější na slunce.

Zjistěte víc o chemickém peelingu: Co je to vlastně chemický peeling?

Po kterém peelingu na domácí použití sáhnout? Vyzkoušejte některý z těchto produktů: