14. února 2019
I když teď chodidla nejdou tak vidět, musí být vždy v perfektním stavu. Jak na to?

Nejprve obrušujte

Nejlepším způsobem, jak se zbavit zatvrdlé a suché kůže, je pilovat ji nasucho. Skvělé jsou k tomu speciální pilníky nebo nástroje, které mají na sobě povrch, podobný smirkovému papíru. Většina z nich má dvě strany – jedna je hrubší a na zahlazení je ta jemnější strana.

Dopřejte si lázeň

Po obroušení namočte nohy do lavoru s teplou vodou a přidejte tam koupelovou sůl. Nohy v této lázni nechejte 5-10 minut, díky tomu změknou a nehty a půjdou snadněji stříhat nebo zaštipovat štípacími kleštičkami. Pak nehet zapilujte, aby jeho povrch byla hladký. Vždy to dělejte jen jedním směrem, aby se nehet netřepil.

Upravte kůžičky

Na kůžičky okolo nehtů naneste odstraňovač – speciální přípravek, který suchou kůži „rozpustí“ a ta pak jde snadno pomerančovým dřívkem (zkosená tyčinka z pomerančového dřeva) snadno odstranit a zbytek zatlačit.

Pečujte

Pak si celá chodidla hojně namažte regeneračním krémem na nohy, která jim dodá hydrataci, zjemní je a vyživí i nehty a nehtová lůžka. Vynikající a velmi praktické jsou speciální hydratační návleky, které vypadají jako ponožky, ovšem uvnitř mají speciální vyživující gel, který suchá místa zjemňuje a hydratuje.