16. února 2019
Toužíte po vlasech jako zrcadlo? Pak zkuste toto:

To, že se vlasy nelesknou, je způsobeno tím, že nejsou hladké. Jen uhlazené, zavřené vlasové vlákno může totiž dobře odrážet světlo. Když je vlas narušený nebo suchý, jsou jeho kutikuly otevřené jako šiška. Tím je matný, hrubý na dotek, snadno se cuchá, kroutí a někdy může připomínat až suchou slámu. Je to způsobeno několika důvody: vlasy jsou díky střídání počasí a teplot dehydrované, mají špatné pH a tak jsou i náchylnější k poškození, trhání a třepení.

Co s tím? Začněte hned u péče a vybírejte si hydratační produkty: šampón a hlavně nezapomínejte na kondicionér. Ten má důležitou funkci: okyselí vlasové vlákno, to se uzavře a tím se vlas stává hladším, hebčím, lesklejším a také se pak vlasy snadněji rozčesávají. Na dodání lesku také existují speciální přípravky, které se většinou aplikují do vlasů před sušením nebo po usušení.

Lesk dodá vlasům také vyfoukání horkým vzduchem nebo vyžehlení vlasovou žehličkou. Abyste si ale vlasy nezničila, před použitím tepla na ně vždy aplikujte speciální termo přípravky, které je chrání – teplem se aktivují, vytvoří okolo vlasového vlákna ochranný plášť a dodají také vysoký lesk.