7. listopadu 2017
Jsou věci – ano, máme na mysli intimní potíže – se kterými se nesvěřujeme ani své nejlepší kamarádce. Ale dělat, že neexistují? To by byla hloupost. Řešení navíc není nijak složité…

Jsou to zdánlivě maličkosti, které ale ženám umí pořádně zkomplikovat život. S přibývajícím věkem, nejčastěji po přirozeném porodu či po menopauze, totiž prochází naše nejintimnější oblast řadou změn. Důsledky? Záchvat smíchu, intenzivnější cvičení nebo třeba obyčejné kýchnutí či zakašlání u nás může vyvolat drobný až střední únik moči. O nějakém skákání přes švihadlo tedy nemůže být ani řeč. A to ještě není všechno. Kvůli nedostatečné lubrikaci vagíny nás často můžou trápit i bolesti při sexu nebo krvácení, přitom právě sex by měl pro nás přece být příjemný zážitek!

Ne, v žádném případě není nutné výše zmíněné problémy přijmout s tím, že k životu ženy zkrátka patří. Na druhou stranu ale není nutný ani žádný složitý a náročný chirurgický zákrok. „Ženám, které trápí zmíněné zdravotní obtíže, dovede pomoci rychlé a bezbolestné laserové ošetření FemLase,“ tvrdí uroložka MUDr. Vlasta Vyhnánková, Ph.D., z MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie. „Ošetření řeší mimo jiné zmíněnou stresovou inkontinenci, tedy drobné až střední úniky moči při smíchu, zakašlání, kýchnutí nebo třeba při sportu.“

Ošetření pomocí tohoto speciálního laserového paprsku ovšem nabízí i další benefity. Například díky němu dochází k omlazení vaginálního prostředí. „Účinkem laseru se obnoví elasticita uvnitř vagíny, tudíž dojde k jejímu zúžení,“ vysvětluje uroložka. Díky tomu prý zákrok FemLase dovede ženám navýšit také prožitky při orgasmu a celkově zlepšit kvalitu sexuálního života dokonce pro oba partnery.

Zákrok FemLase se navíc provádí bez jakékoli anestezie. „Ošetření nebolí, pocity lze přirovnat třeba k běžnému vyšetření vaginálním ultrazvukem, a trvá pouhých 15–20 minut,“ uvádí dále uroložka Vlasta Vyhnánková. Aby se všechny vytoužené účinky dostavily, mělo by k tomu stačit jen jediné ošetření, přesto například klinika MEDICOM Clinic doporučuje podstoupit hned dva zákroky FemLase v intervalu 4–6 týdnů, ovšem za cenu jednoho ošetření, nikoli dvou, což je skvělé.

Další nespornou výhodou pak samozřejmě je, že po zákroku není nutná prakticky žádná rekonvalescence. V rámci prevence zanesení infekce se ženám na 3–4 dny po zákroku doporučuje vynechat jedině návštěva sauny, bazénu a také pohlavní styk. Jinak ale můžete dělat všechno jako obvykle a bez omezení.

Na úlevu od svých intimních potíží se můžete těšit zhruba za šest týdnů od podstoupení zákroku. Jestli se chcete dozvědět víc, podívejte se na www.intimniomlazeni.cz.