6. ledna 2019
Máte po Vánocích nějaké to kilo navíc? Žádný stres. Víme, jak to rychle zamaskovat!

Konturujte

Právě teď skvěle využijete contouring: modelujte obličej tmavými barvami. Vyhýbejte se však těm, které jsou lesklé, konturování musíte provádět matnými líčidly – pudrem nebo krémovou barvou. Hnědou barvou naneste pod lícní kosti, na spánky a na hranu čelisti. Tak bude tvář působit štíhleji.  Snažte se, aby nebyly vidět přechody barev, i tmavá musí působit přirozeně, jako stín v obličeji a ne jako líčidlo.

Rozpusťte si vlasy

Měly by splývat volně kolem obličeje, takže je noste rozpuštěné – zakryjí tak kulatější tváře. Když si uděláte culík nebo drdol, bude vidět větší objem ve tváři. Jestliže chcete krásné, přirozené vlny bez práce, zkuste tzv.“čelenkovou metodu“. Večer, před spaním si okolo čela, jako indián, uvažte silonku. Pak postupně, směrem od obličeje berte jeden pramen vlasů za druhým a obtáčejte je zespoda nahoru okolo čelenky. Spěte s takto natočenými vlasy a ráno, po sundání, budete mít pak přenádherné vlny.

Oblékejte se chytře

Tmavá opticky ubírá kila, takže volte černou, tmavě modrou, temně zelenou nebo vínovou. Ale žádné vzory, jen jednoduché kousky, které nejsou příliš upnuté. Skvělí jsou delší, volnější rozepínací svetry, které zamaskují pozadí a i boky.

Náš tip: Ochutnejte domácí superpotraviny