20. června 2018
Léto je tu a s ním i slunečné počasí, kterému je potřeba přizpůsobit vaši pleťovou kosmetiku. Bez jakých přípravků se v létě neobejdete a jak o pleť během teplých dnů pečovat?

Hydratace pleti je základ

V létě je vhodné používat lehké hydratační krémy, které se do pleti rychle vstřebají a poskytnou jí optimální hydrataci. Pleť před vysušením ochrání také kokosový olej, který obsahuje spoustu výživných látek a účinně působí proti tvorbě vrásek. V letním horku také nezapomeňte u sebe nosit termální vodu ve spreji, která poskytne pleti rychlé osvěžení a potřebnou vláhu. Nezapomínejte také dodržovat pravidelný pitný režim. Prospějete tak nejen svému tělu ale i vaší pleti, která tím získá důležitou hydrataci zevnitř.

Chraňte pleť před UV paprsky

Během léta je potřeba zajistit pleti dostatečnou ochranu před UV paprsky. Pořiďte si proto denní krém s UV ochranou nebo speciální opalovací krém na obličej, který dokáže odolat vodě i potu. Ochranný UV faktor mají i některé BB krémy. Nezapomeňte, že pokud jste na slunci delší dobu, je nutné se ochranným krémem pravidelně přetírat. Nikdo ovšem nejsme neomylní a pokud se přeci jen spálíte, použijte co nejdříve zklidňující balzám po opalování, který odstraní nepříjemné pálení a zarudnutí pleti.

Udělejte pro svou pleť i něco navíc

Vlivem zvýšeného pocení se v létě rychleji ucpávají póry. Vhodné je proto udělat si alespoň 1 x týdně peeling. Pokud se vaše pleť nadměrně mastí a nevzhledně leskne, můžete vyzkoušet třeba micelární vodu Bioderma Sebium, která si dokáže s tímto problémem hravě poradit. Nadměrný lesk pleti můžete také během dne korigovat lehkým kompaktním pudrem s UV faktorem.

Sluneční kosmetiku a další přípravky pro péči o pleť najdete na stránkách e-shopu notino.cz, kde můžete využít i oblíbené slevové akce Black Friday!