25. června 2018
Zatímco péči o obličej se většina z nás věnuje pravidelně ráno i večer, na dekolt často zapomínáme. Teď v létě ho ale nosíme odhalený, a tak je třeba poskytnout i této oblasti dostatečnou péči!

Náš tip:

Zpevňující krém na dekolt Le Chaton Exclusive – jemný krém s vůní růže damašské, s vysokým obsahem unikátních přírodních extraktů a kozího másla. Zajišťuje nový impuls pro obnovu harmonie pokožky a zpomaluje stárnutí. Při pravidelném používání budete mít pokožku sametově hebkou, zklidněnou a zpevněnou. Je vhodný pro všechny typy pokožky a k prevenci strií!

Jak působí?

• Tento unikátní „retro“ a přitom „cool“ krém je výjimečný nejen vysokým obsahem kozího másla a kompozicí bylin s antioxidační a kolagen stimulující aktivitou, ale také velmi jemným složením bez obsahu tradičních chemických konzervačních látek. Přidaný vitamín E a zinek podporují pozitivní dermatologické účinky této emulze na pokožku všech typů. Obsahuje vysoký podíl kozího másla, které je od dob královny Kleopatry používáno k zjemnění a zklidnění pokožky.
Chmel je bohatý na flavonoidy, esenciální oleje, pryskyřice, taniny a také minerály a organické kyseliny. Výluhy ze šištic mají sedativní účinky. Díky obsaženým hořkým látkám má také antioxidační charakter.
Rozmarýn je známý hlavně pro svůj obsah esenciálního vonného oleje a jeho použití v kuchyni. Obsahuje také silně antioxidační flavonoidy a fenolické sloučeniny včetně kyseliny rozmarýnové a terpenoidy.
Vilín/Hamamelis je původem ze severní Ameriky, kde byl tradičně používán Indiány vnitřně i zevně proti zánětům různého druhu. Je bohatý na taniny, esenciální oleje a flavonoidy díky kterým navíc působí jako antioxidant.
Šalvěj je bohatá na obsah esenciálního oleje, antioxidačních flavonoidů a fenolických kyselina dalších látek například podobných estrogenům.
Přeslička je bohatá na minerály, především křemík a draslík, a obsahuje také saponiny, flavonoidy a alkaloidy. Má astringentní účinky, regeneruje tkáně a redukuje opuchy.
Extrakt z kůry citrónu obsahuje esenciální olej, flavonoidy, pektin a také přírodní pigmenty a vitamín C-silný antioxidant a také kofaktor při syntéze kolagenu.
Centella asijská roste nejen v Asii, ale i jižní Americe a Africe. Je významná díky obsahu triterpenových saponinů, geninů esenciálních olejů, flavonoidů, fytosterolů, taninů a dalších látek přítomných ve stopových množstvích-aminokyselin, mastných kyselin, sacharidů, praskyřice, pektinu, minerálních solí a alkaloidů.

Několik vědeckých studií potvrzuje pomoc při hojení ran. Jeden z primárních mechanizmů účinku je schopnost stimulace produkce kolagenu-I. Asiaticoside, saponin extrahovaný z Centelly asiatica, je pravděpodobně zodpovědný za tyto účinky především v oblasti hojení ran – zvýšení obsahu kolagenu a lepší epitelizaci buněk. Navíc byla prokázána i její antioxidační aktivita.
Pupeny borovice obsahují především esenciální oleje, flavonoidy, pryskyřice a vitamín C. Je to opět silný antioxidant.
• Růžový vonný olej z růže damašské je jedním z nejpověstnějších, nejvíce ceněných, ale také nejdražších olejů na světě. Růžový olej je vůbec nejuniverzálnějším „ženským“ olejem. Růže je spojována s ženstvím od pradávna a vyjadřuje jeho nejhlubší podstatu. Harmonizuje ženské orgány a působí jako poměrně silné afrodiziakum. Povzbuzuje životní radost a udržuje pozitivní náladu. Odstraňuje napětí, stres a nespavost a zmírňuje strach. Dokáže navodit silný pocit štěstí. V aromaterapii podporuje ženskou sebevědomou krásu a simuluje ochranou mateřskou náruči. Je vhodná pro každou pleť, zejména pro citlivou a náročnou. Růžový olej pomůže revitalizovat popraskanou pleť a zjemnit drobné červené žilky. Už od nepaměti je růže symbolem krásy, je to osvědčený pomocník v boji proti stárnutí.