5. prosince 2017
Vyznáváte v módě ledabylou eleganci? Tak ji vpusťte i do svých vlasů! Tady je návod, jak si vyrobit sexy rozvrkočenou hřívu:

Než začnete tvořit:
„Základem téhle úpravy je kvalitní příprava,“ uvádí vlasová expertka Markéta Altmanová ze studia Fabio Salsa a dodává: „Rozcuch je v podstatě umění. Měl by vypadat přirozeně a živě. Navíc si můžete pohrát s texturami.“

Takhle postupujte:
1. Umyjte si vlasy šamponem, který jim vdechne objem, a pak použijte kondicionér ze stejné řady. Jejich účinky můžete posílit maskou, kterou nanesete do ručníkem prosušených pramenů. Nechte pár minut působit a opláchněte.

2. Hřívu ještě dosušte ručníkem, ke kořínkům přidejte pěnu pro objem a vlasy v předklonu vyfoukejte. Jednotlivé prameny přitom jemně načechrávejte.

3. Účes rozdělte na několik částí a natáčejte pomocí žehličky na vlasy. Ta vytvaruje lehčí vlny než kulma, která dělá až příliš dokonale vykroužené prstýnky.

4. Znovu se předkloňte a do kadeří vpracujte stylingový vosk, gel nebo strukturovací gumu. Záleží na tom, jaké textury chcete dosáhnout. Potom se narovnejte a účes dotvarujte.

5. Nakonec celé dílo přestříkněte lakem. Sprej držte zhruba třicet centimetrů od hlavy a během kropení vlasy promačkávejte, zakrucujte. Získají tak dynamiku. Pamatujte si: Nemusíte být přesná, tenhle styl vyžaduje spíš lehkou ruku a hravost.