20. prosince 2018
Jemná pokožka okolo očí dostává každý den pěkně zabrat. Víme, jak odlíčit stíny, řasenku i linky správně, a co nejjemněji!

Co použít?

Víčka a oční okolí jsou jednou z nejcitlivějších oblastí těla. Tenká kůže se snadno podráždí a nešetrné odličování způsobuje zbytečné a nehezké vrásky. Vždy proto platí – na oči byste měla mít speciální odličovač, ne ten, který používáte na celý obličej – výjimkou je pouze micelární voda. Oční odličovače jsou velmi jemné a většinou i oftalmologicky testované, takže v očích neštípou a snadno si poradí se všemi druhy líčení.

Jaký druh?

Na běžné odličování postačí jemná micelární voda nebo klasický tekutý oční odličovač, na voděodolné líčení použijte dvousložkový – teda takový, který se skládá z vodní a olejové části. Pokud jste příznivkyní bio kosmetiky, skvělé jsou také přírodní oleje – například mandlový a jojobový, které stačí nanést na navlhčený vatový tampónek.

Jak na to?

Odličovačem navlhčete tampónek a ten pak jemně přitiskněte na zavřená víčka a nechejte pár sekund působit. Potom tampónek jemně stáhněte směrem dolů, po směru růstu řas. Nikdy tampónkem víčka nedřete cik-cak do všech stran – tím si akorát vytahujete kůži a ideální je na každé oko použít nový tampónek, aby se vám z očí nepřenášely infekce.