9. listopadu 2018
Veškerá duševní nepohoda se tak odráží na našem zdraví, vždyť naše duše a tělo jsou propojené. Jak s tím můžeme pracovat?

Stalo se vám někdy, že vás všechno bolelo, přestože jste si nezpůsobila žádný úraz nebo zranění? Nejde o nic zvláštního. Stres je negativní energie, která se v těle rozlévá jako voda. Usazuje se v krční páteři, podpaží, loktech, prstech na rukou i nohou, na břiše. Po čase zatuhne jako kámen a vy začnete cítit bolest. Tyto problémy vyřeší masáž, která nahromaděnou negativní energii rozmělní a doslova ji vyžene z těla. Přinášíme tipy na antistresové rituály, které si můžete udělat doma.

1. Upusťte páru

Stres je horká energie, proto je důležité (obzvlášť pokud jste horkokrevný typ), abyste se zchladila. Ponořte si nohy do lavoru se studenou vodou nebo si jděte zaplavat. Skvělým ventilem k uvolnění špatných emocí je sex, protistresově působí i meditace. Stačí, když si sednete na klidné místo a soustředíte se na svůj dech.

Embed from Getty Images

2. Uvolněte nohy

Nakapejte si na ruce trochu masážního oleje. Uchopte nohu a palci promasírujte nárt. Pak se zaměřte na prsty: jeden po druhém vytahujte vzhůru, jako byste je chtěla utrhnout. Na závěr několikrát celý nárt přejeďte dlaní shora dolů.

3. Namasírujte si krk

Sedněte si na židli, zády k partnerovi. Nechte ho, aby vám prsty promasíroval zatuhlá místa kolem šíje a v horní části lopatek. Pocítíte úlevu a vaše záda zaplaví hřejivé teplo. Požádejte svého „maséra“, ať vám oběma dlaněmi několikrát přejede od krku až po ramena. Podle ájurvédy se tím vaše tělo zbavuje negativní energie. Masáž šíje si můžete provést i sama.

Embed from Getty Images

4. Utište břicho

Lehněte si na záda. Partner si namaže ruce olejem, přiloží vám je z boku na břicho a posunuje je (s důrazem na pravou dlaň, která kryje dolní ­oblast břicha) střídavě vpřed a vzad tak, že každou vytváří půlkruh. Masáž vás uvolní a podpoří váš metabolismus.

5. Ulevte rukám

Tuto masáž si můžete udělat sama, ale je lepší, když vám ji provede někdo blízký, protože má jiný druh energie. Jak na to: Nejdříve promasírujte zápěstí. Pak pomalu krouživými pohyby prohněťte hřbet ruky. Prsty – jeden po druhém – vytahujte směrem vzhůru. Masáž zakončete tím, že dlaní několikrát přejedete od ramene až po prsty.