15. listopadu 2018
Nestyďte se za lupy, bojujte proti nim! I když je mnohdy obtížné zjistit příčinu vzniku lupů, existuje několik základních pravidel, která byste měla dodržovat, pokud se s nimi chcete jednou provždy rozloučit.

Nejpodstatnější je vlasová hygiena – ta by se měla skládat z pravidelné péče o vlasy za pomoci vhodných produktů, ale také správného česání a kartáčování vlasů a jejich úpravy.

Pravidelná péče

Vlasy nemyjte moc často, ale zároveň je nenechávejte „špinavé“ příliš dlouhou dobu. Doba mezi jednotlivým mytím je individuální, ale měla by se pohybovat někde mezi třemi a pěti dny.

Vhodné produkty

Sáhněte po produktech, které jsou speciálně určeny pro potřeby vlasové pokožky, na které se tvoří lupy. Nejenže je důležité její důkladné očištění, ale zároveň šetrnost vybraných produktů.

Očišťující řada Elseve Extraordinary Clay od L’Oréal Paris obsahuje kombinaci třech blahodárných jílů pro svěží a lehké vlasy zářící vitalitou. Navíc do hloubky čistí vlasovou pokožku a zbavuje jí přebytečné mastnoty, což může být jedna z příčin vzniku lupů.

Správná úprava

Při česání vlasů, obzvláště kartáčem si dávejte pozor, abyste vlasovou pokožku příliš nedráždila. Stejně tak si dejte pozor na zacuchané vlasy, kterých se v žádném případě nesnažte zbavit silou. Omezte používání stylingových produktů na minimum, obzvláště těch, které aplikujete k vlasové pokožce.