17. ledna 2018
Vznikají z nedostatku spánku, stresu, dehydratace nebo jde o genetickou záležitost. Naštěstí existuje mnoho kosmetických způsobů, které kruhy pod očima pomohou odstranit.

Světlý korektor

Pro ty, které kruhy pod očima trápí permanentně, je důležité dodržovat správný pitný režim. Ráno i večer používat chladivé gely pod oči, vhodné jsou ty, které mají malý roll-on, který kůži jemně promasíruje. V očním okolí je pleť až 3krát tenčí než v ostatních částech obličeje, krémy či korektory nanášejte jemným poklepáváním na pokožku. K zakrytí kruhů použijte kvalitní korektor, pod který vždy aplikujte kvalitní hydratační krém. Zabráníte tak tomu, že se korektor vpije do očních vrásek. Pod oči vždy aplikujte o tón světlejší odstín, než máte make-up. Dosáhnete tak krásného prozáření očního okolí.

Kyselina hyaluronová na pomoc

Dobré je také používat přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu. Zabráníte tak vysoušení pokožky. Vhodné jsou také přípravky s obsahem peptidů a vitamínů C a K. „Zlepšení stavu v okolí očí můžete docílit i pomocí mezoterapie, při které se tenkou jehličkou aplikuje regenerační roztok přímo do kůže, přibližně do hloubky tří milimetrů. S ohledem na to, že jehlička je velmi tenká, je zákrok nebolestivý,“ říká doktorka Petra Moravcová z Perfect Clinic Dermatology.
Trápí-li vás propadlé oční okolí, tak zde je možné do očního okolí aplikovat injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Jedná se o látku tělu vlastní a efekt výplně přetrvá řadu měsíců. Aplikace je nebolestivá, využívá se drobná jehlička, v případě potřeby lze aplikovat znecitlivující krém. Výplně se také dobře hodí, pokud vám pod očima prosvítají žilky či cévky.