10. prosince 2018
Předvánoční období plné večírků si žádá koktejlky a k tomu perfektně upravené nohy!

Krátké šaty a otevřené boty ukážou vše. Proto buďte připravena! Nejlépe vždy vypadají holé nohy bez silonek.

Pryč s chloupky

Holá pokožka musí být hladká a bez jediného chloupku. Řešení, se kterým si vystačíte až do Silvestra, je chloupky vytrhat epilátorem. Aby vás to co nejméně bolelo, dělejte to po koupeli, kdy je pokožka prohřátá a nebude tak citlivá. Trhejte vždy proti růstu chloupků a pak pokožku zklidněte například mlékem s aloe vera nebo s heřmánkem.

NÁŠ TIP: Nejodhalenější šaty z červeného koberce letošního roku

Kamuflujte

Jestliže se bez klasických punčoch necítíte dobře, existují „punčochy ve spreji“. Je to speciální sprej, který působí jako make-up na nohy – sjednotí barvu kůže, zamaskujte modřinky, žilky a jizvy a také dodá nohám jemný lesk. Punčochy ve spreji mají také výhodu, že se nestírají a jsou voděodolné.

Zjemněte chodidla

Do otevřených bot musíte mít chodidla jemná, bez zatvrdlé kůže. Ideální je obroušení nasucho, speciálním smirkovým pilníkem. Pak chodidla natřete výživným krémem na nohy, který jim dodá i hydrataci.

Čtěte také: Největší chyby při líčení. Neděláte je i vy?

Dodejte luxusní vzhled nehtům

Nezapomeňte si upravit tvar nehtů a také je nalakovat. Kromě červené klasiky (s tou nikdy nic nezkazíte) krásně působí také temně vínové, tmavě modré a černé odstíny. A nebojte se třpytek, tuto sezónu jsou obzvláště in!