18. srpna 2018
Co okamžitě prozradí věk každé ženy? Krk! Poradíme, jak ho mít stále mladý.

Používejte opalovací krém

Sluneční paprsky urychlují proces stárnutí pokožky. Proto je důležité před nimi pokožku krku dostatečně chránit, i když zrovna nejste na pláži. Používejte proto na krk denní krémy, které obsahují SPF ochranu, nebo na krém aplikujte speciální báze s SPF, alespoň 30. A to každý den. Pokud jste na pláži, je nutný opalovací krém s nejvyšší ochranou – UV filtrem 50+.

Dopřejte mu speciální péči

Pokud cítíte, že váš krk ochabuje, pořiďte si přímo na něj speciální krém, který kůži vypne, rozjasní a vyhladí. Dalším preventivním opatřením jsou masáže, které stimulují krevní oběh. Masáž můžete provádět každý den při aplikaci krému: pohyby dlaní by měly být střídavé, vést odspodu nahoru – od spodní části krku až k čelisti. 

Vyživujte kůži zevnitř

Mnoho potravin pomáhá předejít vráskám. Například omega-3 mastné kyseliny aktivují tvorbu kolagenu v těle, který zajišťuje, že je pak pokožka bez vrásek. Dopřejte si proto jídelníček bohatý na ryby, oříšky a semínka. Nejlepší je jíst  je k večeři, protože vaše tělo tyto cenné látky použije k regeneraci kůže, takže i pokožka krku bude v lepší kondici.