30. října 2017
Na jedné straně dokumenty a počítač, na straně druhé - kosmetika, náhradní punčocháče a deštník, protože, kdo je připraven, není překvapen. Kabelka do práce by tedy měla sladit dvě funkce – být ženským doplňkem, do kterého se vejde nezbytné příslušenství, a zároveň skrýt veškeré pracovní vybavení.

Kabelka do práce – na co se nesmí zapomenout?

Perfektní kabelka do práce by měla být především prostorná, což ovšem neznamená, že musí být obrovská – úplně postačí rozměr podobný formátu A4, a pokud nemáme potřebu nosit dokumenty, pak ještě menší. Nejlepším řešením je možnost upravit velikost. To zajistí vložky z materiálu na stranách nebo dodatečné dno či rozšíření, skryté pod zipem. Díky tomu kabelka podle míry naplnění „roste“ a když je vnitřek částečně prázdný, vypadá jako malý a praktický doplněk.

Je dobré, aby byla kabelka do práce vyrobena z kvalitního materiálu, ale nemusí to nutně být kůže. Umělé materiály si také zachovají dlouho dobrý vzhled, za předpokladu, že se o ně budeme patřičným způsobem starat, především, že je nebudeme příliš zatěžovat. Notebook je rozhodně lepší nosit odděleně a na malé nákupy cestou domů je dobré s sebou mít látkovou tašku pro opakované použití.

Krátké držadlo a dodatečný popruh zaručují pohodlí nošení. Oceníme je zvláště, když na cestě do práce najednou uslyšíme zvuk služebního telefonu. Bude každopádně snazší dostat ho z kabelky pověšené přes rameno než držené v ruce a zároveň zuřivě otevírané.

Do práce je lepší vybrat pevnou kabelku než volný vak. Za prvé proto, že tento střih vypadá elegantněji, za druhé se v ní snáze bude udržovat pořádek a oddělovat osobní věci od pracovních. Vhodné budou zejména kabelky se dvěma přihrádkami, ve kterých se tyto věci od sebe lépe oddělí.

Dámské kabelky do práce – přehled módních střihů

Dámské aktovky jako kabelky do práce jsou jistě nejklasičtější volbou, ale vůbec nemusíme být odkázané na tento druh formálnosti. V této roli se stejně dobře osvědčí několik populárních střihů.

Populární shopperka je méně „oficiální“ střih, ale pokud bude vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, ztratí svůj všední vzhled ve prospěch kancelářské elegance. Vnitřek takové kabelky je potřeba samostatně upravit, protože nemá příliš mnoho kapes a přihrádek. Nic však nestojí v cestě tomu, abyste si do ní koupila organizér.

Trapézová kabelka širší v horní části a mírně se zužující směrem dolů nejenže vypadá elegantně, ale také se do ní vejde hodně věcí. Vypadá nejlépe nošená v ruce, ale pokud jsou popruhy na držení o něco delší, můžete si ji zavěsit přes rameno. Praktická a pohodlná, dokonale doplní kancelářský outfit.

Různé tvary a velikosti dámských kabelek typu kufřík mohou za to, že se tento typ kabelky perfektně hodí ke každodennímu nošení do práce. Je prostorná a poskytuje snadný přístup ke všem věcem ukrytým uvnitř. Ne každý model (zejména klasický kufřík) vypadá dobře zavěšený přes rameno, ale kabelka s dlouhým popruhem s kulatým tvarem je rozhodně dobrá volba.

Jak je to s barvou kabelky do práce?

Ke všem kancelářským outfitům se budou hodit neutrální odstíny, tedy černá, hnědá, šedá nebo béžová. To ovšem neznamená, že jsme při jejich výběru odsouzeni k banalitě. U jemných barev si můžeme dovolit vybrat zajímavé textury nebo lakovaný povrch – celý nebo na vložkách. Záhyby, jemný potisk nebo hadí motiv efektně zpestří vybrané barvy.

Kabelka je prvek outfitu, který nemáme v práci neustále u sebe. Nic tedy nebrání tomu, abychom se trochu vyřádili a sáhli i po výraznějších barvách, které zvýrazní naši osobnost a ozvláštní náš vzhled cestou do kanceláře.

Více na: www.ccc.eu/cz