27. prosince 2018
Taky si myslíte, že hydratační přípravky jsou jen na léto? Vyvedeme vás z omylu!

Mezi ženami často panuje názor, že hydratační krém nebo sérum pleti v zimě uškodí. Často slýcháme fámu, že v mrazech tyto přípravky v pleti „zmrznou“ a poškodí ji. Ale to vůbec není pravda! Vodu pleť v zimě potřebuje ještě více, než kdy jindy. Střídání teplot, mráz a vítr ji vysušují, takže je citlivější a vysušenější a jen velmi hutné regenerační přípravky jí nepomůžou, naopak můžou problém ještě více zhoršit.

Co se děje s pletí, když ji chybí voda?

Pleť je zašedlá, vysušená, hrubá a tvoří se na ní vrásky, a to i na velmi mladé pleti. Hydratační složky na sebe vážou vodu a díky tomu je kůže hladká, zářivá a vypnutá. Samozřejmě, že lehký hydratační fluid na zimu stačit nebude, ale vhodná je kombinace přípravků – například hydratační sérum a výživný krém nebo olej. Sérum udrží v pleti vodu, krém nebo olej na ní vytvoří zase ochrannou bariéru. Večer zase můžete zvolit anti-age sérum a hydratační noční krém.

SOS řešení

Pokud je vaše pleť velmi vysušená, například když se vrátíte z hor, z lyžování nebo po pobytu v přetopené místnosti, ihned sáhněte po hydratační masce. Té stačí deset minut k tomu, aby se pleť napumpovala vodou a vyhladila se, přestala pnout a zklidnila se. Důležitý je také dostatek tekutin, na ty se v zimě často zapomíná. Velmi dobrou vzpruhou pro hydrataci pleti zevnitř jsou také hyaluronové kapky, které se míchají třeba do nápoje.