27. ledna 2019
I v zimě to chce hladkou pokožku bez jediného chloupku. Holení je nejsnažší. Jak na to?

S čím se holit?

Ty tam jsou doby, kdy se používaly holítka od mužů. Holení s klasickou žiletkou není na tělo ideální – velmi snadno se totiž říznete a zraníte. Na trhu je již dostatek holících nástrojů určených přímo pro ženy. Vybírat si můžete ze dvou druhů: z jednorázových, ty se hodí převážně na cestování nebo jako rychlá záchrana, když jste si zapomněla svůj doma. Pak jsou další, u kterých jen vyměňujete jen náhradní hlavice. Ty jsou také ekologičtější. Výhodou nových holících strojků pro ženy jsou speciální výkyvné hlavice, které se snadno přizpůsobí všem křivkám. Mají také několik břitů za sebou, které jsou udělány tak, aby eliminovaly riziko pořezání. Často mají strojky na hlavici také hydratační pásky, které rovnou při holení pokožku hydratují.

Co ještě potřebujete?

Pokud chcete, aby bylo oholení opravdu precizní, kůže hladká a břity se hned neztupily, je důležité používat také holicí pěnu nebo gel. Když totiž používáte jen mýdlo nebo sprchový gel, dráždíte tím pokožku a také ničíte břitvy, navíc hlavice tak dobře po kůži neklouže. Pěny opět existují přímo pro ženy a jsou velmi komfortní.

Jak postupovat?

Na dobře navlhčenou pokožku aplikujte vrstvu holicí pěny a pak, proti směru růstu chloupků – u nohou tedy odzdola nahoru, veďte tah. Na kůži příliš netlačte a často vymývejte hlavici pod tekoucí vodou. Pak kůži umyjte a aby byla opravdu hladká a jemná, natřete ji  jemným tělovým mlékem nebo přírodním olejem, který kůži zklidní a zregeneruje – výborný je například jojobový olej nebo bambucké máslo.

Na co nezapomínat:

Hlavice u strojku pravidelně vyměňujte – jednak musí být ostré a také je to z hygienických důvodů. Strojek nikomu nepůjčujte a ani si ho od nikoho nepůjčujte vy sama, ideální je v tomto případě si raději koupit jednorázová holítka.

Čtěte také: 5 věcí, které musíte vědět před epilací klína