30. listopadu 2018
Už je to tady! Přicházejí vám pozvánky na vánoční večírky, plesy nebo gala večery. Jak se obléknout, když na pozvánce stojí cizí slova jako festive attire, business casual, semi-formal a další? Pomůžeme vám to rozluštit!

casual

V podstatě se dá říct „přijďte v tom, v čem normálně chodíte.“ Abychom si rozuměli, ne v pyžamu či teplácích. Obléct můžete neformální oblečení v kterém chodíte například do kina, džíny s tričkem, svetřík či letní šaty, sukni, boty bez podpatku. Muži jsou na tom podobně, džíny, košile nebo klasické tričko.

business casual

Stále jde o neformální oblečení, ale o level elegantnější. Může tím být nazýván outfit, který nosí lidé do kanceláře. Džínům vstup zakázán. Pokud nechcete jít v šatech či sukni, můžete obléct tmavé kalhoty. Na nohy patří podpatky, ale nejsou povinné, elegantní boty na ploché podrážce nikoho neurazí. Pro muže platí tmavé kalhoty, košile a polobotky.

business attire/formal

Tato kategorie oblečení značí, že už jde o formálnější příležitost. Žena obléká pouzdrové šaty (nejlépe tmavé) či kostýmek a nazouvá podpatky. Mužský doprovod by měl mít na sobě oblek (ideálně šedý nebo tmavě modrý), kravatu (decentnější barvy) a odpovídající boty k obleku.