11. prosince 2017
Sedavé zaměstnání, dlouhé stání nebo nadváha může vaše nohy poznamenat metličkovými žilkami nebo křečovými žilami. Přinášíme vám několik tipů, díky kterým se s tímto problémem s přehledem poperete.

Otoky a křečové žily nejsou pouze estetickým problém, přesto jej především ženy často považují za primární. S otoky, které většinou vznikají po namáhavém dni nebo změnou tlaku, jde ruku v ruce vznik křečových žil. A ty, pokud neřešíme, se mohou do budoucna proměnit v opravdu závažnou komplikaci. Jak předejít vzniku otoků a křečových žil během dne? Vyvarujte se nepohodlnému cestování, strnulému sezení se svěšenýma nohama nebo kouření. Co je naopak dobré nepodcenit je pravidelný pitný režim a odpočinek. Rychlou úlevou v případě otoků je polohovat nohy výše než pánev.

Vyberte si správný druh pohybu

Jestliže jsou otoky mírné, je vhodné zařadit do denního plánu přirozený pohyb. Vyberte si takový, který vás bude bavit! Výběrem vhodné aktivity se navíc vyvarujete nadváze. Ta rozhodně křečovým žilám neprospívá, a navíc umocňuje pocity těžkých nohou. Vyzkoušet můžete například plavání. Jedná se o příjemnou aktivitu, která má blahodárný vliv na prokrvení lymfatického systému. Ideální je také delší chůze.

Mazat, mazat, mazat

Pro zachování nohou bez křečových žil a otoků je dobré dopřát dolním končetinám také náležitou péči v podobě jemné masáže. Využít můžete Venosil konopné mazání s chladivým efektem poskytuje okamžitou úlevu a osvěžení pro nohy bez křečových žil, metliček, otoků nebo pocitů těžkosti. Venosil obsahuje patentově chráněnou kombinaci konopného oleje a extraktu z jehličí jedle sibiřské. Mezi další účinné látky patří rutin, kostival, arnika, fenykl, řepík, máta, měsíček a šalvěj. Dlouhodobá péče a jemná masáž nohou Venosilem přispívá ke zmírnění obtíží a celkově lepšímu stavu dolních končetin.

Dopřejte si díky Venosilu radost z krásných a svěžích nohou.