27. prosince 2018
Teď je čas lenošení a nicnedělání. Využijte ho k tomu, abyste byla ještě krásnější!

Čas na pleťovou masku

Když jdete do salonu na kosmetiku, tak si všimněte, že maska nejlépe působí, když odpočíváte a neděláte nic. Samozřejmě, že funguje, i když při ní myjete nádobí nebo připravujete večeři. Ale když si uděláte na sebe čas a budete v klidu, bude efekt výraznější. Ideální je například aplikovat ji, když ležíte v napuštěné vaně nebo když si jenom tak nehnete, podložíte si nohy a na pár minut zavřete i oči. Takové lenošení vám neuškodí a vaší pleti naopak prospěje.

Čas na peeling

Také odkládáte obroušení kůže celého těla, až nebudete spěchat? A přitom je to tak důležité! Pokožka na těle se obzvlášť v zimě potřebuje rychleji obnovovat – je suchá díky studenému počasí a také pobytu v přetopených místnostech. Neprospívá ji také nošení hodně vrstev oblečení, kdy ke kůži nejde přímo vzduch. Peeling prostě několik minut zabere. Chce to začít od kotníků a krouživými pohyby pokračovat směrem nahoru. Zaměřte se na sušší oblasti – lokty, kolena, paty, kotníky. Kůže pak bude miminkovsky jemná. Doporučujeme ji však po peelingu hned natřít hydratačním krémem nebo tělovým mlékem.

Čas na úpravu obočí

Líčení očí nejlépe vynikne, když je skvěle upravené obočí. Velmi důležitý je jeho tvar. Nevypadá dobře, když si chloupky rostou, jak chtějí – proto je důležité vytrhat všechny, které vybočují z přirozené linie. Skvěle se vám chloupky budou upravovat, když si obočí namalujte. Pak uvidíte, co roste mimo tuto oblast a to vytrhejte. Pokud vás trhání bolí, napněte kůži mezi prsty a prudce škubněte. Trhejte však s rozmyslem, Raději méně, než více. Vždy odstupte od zrcadla a podívejte se na sebe více z dálky – tak uvidíte, jak obočí působí k celému obličeji.