7. ledna 2019
Nalakované nehty jsou must-have. Jenže kdo má času nazbyt, až nátěr uschne? Víme, jak vše uspíšit!

Pozor na texturu laku

Schnutí laku na nehty velmi ovlivňuje jejich složení. Nejkratší dobu zasychají bezbarvé laky, pak laky s perletí a kovovým efektem, nejdéle to trvá lesklým, sytým barvám. Ovšem s trvanlivostí nátěru je to přesně opačně – perleťové laky se loupou rychleji, syté barvy vydrží více.

Co nepomáhá a co ne

Foukat na nehty nebo sušit si je vzduchem z fénu je absolutní zbytečnost a ztráta času. Pokud tedy spěcháte, namočte si nehty na chvíli do ledové vody. Pomáhá také, pokud si je dáte i pod tekoucí ledovou vodu. Ale pozor, proud vody nesmí být silný, jinak by mohl narušit vrstvu laku. Počítejte však s tím, voda zkracuje to, jak bude lak odolný. Rychleji se vám pak sloupe.

Zkuste urychlovače

Kromě studené vody však na trhu existují i speciální přípravky, které výrazně podporují odpařování rozpouštědel v laku. Před jejich použitím ale doporučujeme počkat asi minutu, aby se vrstva čerstvého laku neporušila a vždy se musí jednat o závěrečný krok. Tyto urychlovače schnutí můžou být různé – od sprejů, přes speciální olejové vodičky, které se nanášejí štětečkem, podobě jako lak. Výborně fungují také expresní nadlaky nebo-li top coaty, které zajistí, že lak bude nejen chráněný, ale také rychleji tuhý. 

Mohlo by vás zajímat: Třepí se vám nehty? Co to znamená?