19. ledna 2019
Hory jsou balzámem na duši. A při správné péči také i pro pleť.

Než jdete ven

Horské prostředí je jiné. Jste ve větší nadmořské výšce, kde více působí UV záření, které je velmi silné a odráží se ještě od sněhu. K tomu se ještě mnohdy přidá vítr, mráz a někdy i sněžení. To všechno je velkým náporem na pleť, která není, na rozdíl od jích částí těla, nijak chráněná. Důležité je proto pleť nejenom dobře vyživit – krémem nebo pleťovým olejem, které na jejím povrchu vytvoří ochrannou lipidickou bariéru. Zabrání dehydrataci, podráždění a vysoušení. Po péči je nutná také ochrana proti slunci. Skvělé jsou tónované ochranné krémy, které sjednotí pleť a ještě ji chrání. Rty přetřete balzámem na rty také s UV ochranou.

Na sjezdovce

Použít ochranný krém jen ráno nestačí. UV filtry ztrácejí po 3-4 hodinách na účinnosti a proto je důležité aplikovat je několikrát za den. Existují speciální „pocket“ varianty, které si dáte jednoduše do kapsy. Některé v sobě mají kromě krému, také ochranný balzám na rty.

Když se vrátíte z venku

Co potřebuje pleť po celodenním pobytu venku? Zklidnit, hydratovat a zregenerovat. To vše velmi rychle zvládne pleťová maska. Nebojte se ji na horách používat i ob den. Skvělé jsou regenerační krémové masky nebo vysoce hydratační. Výborné jsou i masky, které se používají přes noc. Vždy je nanášejte na odlíčenou, vyčištěnou pleť. Na horách to nejlépe půjde s jemnou micelární vodou nebo s jemným odličovacím mlékem.