1. března 2018
Máme tu polární zimu! Teploty klesají hluboko pod bod mrazu, čímž trpí nejenom naše pleť, ale i vlasy, pokožka a nehty. Naštěstí existuje několik triků, jak si s takovým počasím snadno poradit.

Vlasy

Když jsou vlasy díky střídání extrémních teplot dehydrované a chybí jim voda, tak elektrizují. Než půjdete pro ven, vezměte si čepici (ta vlasy chrání) a konečky vlasů ošetřete výživným krémem nebo olejovým sérem. Vedle nešlápnete ani s kokosovým olejem.

Obličej

Jemná pleť na tváři není chráněná, proto jsou důležité výživné krémy nebo pleťové olejíčky. Nezapomínejte však ani na hydrataci, už dávno neplatí pověra, že voda v pleti zrmzne. Ideální je tedy kombinovat hydratační séra s vyživujícími pleťovými oleji nebo krémy.

Rty

Pokud v kabelce nemáte výživný balzám na rty (ideálně s obsahem arganového oleje nebo bambuckého másla) tak teď si ho tam dejte a rty přetírejte i několikrát denně, zvlášť, když jdete ven. I když nosíte rtěnku, vždy pod ni aplikujte pomádu. Pokud vám to připadá příliš složité, matné  a dlouhotrvající rtěnky, které rty vysušují, vyměňte za hydratační, které mají výživnější texturu a rty také ochrání.

Tělo

Sprchové gely nyní nahraďte vyživujícími sprchovými oleji, které už při mytí o pokožku pečují. Pak si místo tělového mléka dopřejte péči v podobě tělových olejů a nebojte se, že budou mastit. Dobře se vsáknou, pokud je natřete na ještě vlhkou pokožku. Tím ani nezanechají lepivý pocit a na kůži vytvoří ochranný film. Nezapomínejte ani na ruce, pokud jsou velmi vysušené, dopřejte si na noc zábal z výživného krému, na který přetáhnete bavlněné rukavice. Ráno po probuzení pak budou jemné jako miminko.