19. února 2019
Stále nemůžete najít ten pravý make-up? Možná ho jen špatně používáte!

Vybíráte si nevhodný typ

Make-upů je spousta – na trhu najdete například fluidní, krémové, tuhé. Omlazující, hydratační, rozjasňující, zmatňující….V první řadě si proto uvědomte, jaká je vaše pleť a co zrovna potřebuje a myslete také na roční období. Jiné je to v zimě a jiné v létě. Jestliže je vaše pleť suchá, sáhněte po krémových make-upech, naopak mastná pleť potřebuje zmatnit. Také si vždy zjistěte, jak make-up kryje. Pokud máte dokonalou pleť, stačí vám jen lehký, k překrytí větších nedokonalostí už musí mít silnější krytí.

Máte nesprávnou barvu

Odstín make-upu si vždy vybírejte na denním světle a nenanášejte ho na ruku, ale na hranu tváře – tam totiž nejlépe poznáte barevnou odchylku. Doma pak můžete mít klidně dva odstíny – jeden světlejší na zimu, tmavší na léto a v meziobdobích je spolu můžete míchat.

Nanášíte ho špatně

Jestliže vám make-up stále dělá fleky, místo prstů použijte buď speciální vejčitou houbičku, kterou před použitím navlhčete, nebo zkuste štětce na make-up. Nanášejte ho od středu tváře do stran a nezapomeňte ani na krk.

Zapomínáte na vhodný podklad

Jestliže jste si pleť neošetřila krémem, make-up samotný to nezachrání. Pokožka bude potřebovat výživu, a tak se bude make-up více do pleti vstřebávat a může tak vytvářet suchá místa, kde bude barvy více a nebude to vypadat hezky.