21. října 2017
Berete vodu jako zkrášlujícího spojence? V případě tekutiny, která vám teče doma v koupelně, buďte obezřetná…

Opláchnout, bleskově osvěžit, zavlažit… i když vodu z kohoutku používáte ke skropení tváře minimálně, stačí to, abyste si znepřátelila své kosmetické společníky. Tvrdá voda sobě totiž ukrývá mimo jiné zvýšené množství minerálů, nejčastěji ionty kalcia nebo vápníku, jež blokují pěnění, a tím pádem způsobují, že čisticí přípravek nevysmýčí pleť podle vašeho očekávání: Na pokožce tak můžou zůstat zbytky make-upu, odličovače a dalších nečistot, které ucpávají póry, způsobují šupinatění kůže… Jak se zařídit, když chcete pleť opravdu čistou?

1. krok: Vybruste si tvář

Abyste zamezila výskytu pupínků, pravidelně používejte přístroj na čištění pleti, třeba od značky Clarisonic, dokonale s ním vymetete každý pór. Kromě toho si ještě dvakrát týdně opečujte pleť pomocí tamponků napuštěných kyselinou glykolovou či salicylovou, které na rozdíl od klasického peelingu nevyžadují další oplachování – přitom stejně dobře odstraní mrtvé buňky, zbytky líčení, špíny.

2. krok: Napravte poškození

Minerály a chlor vysávají z pokožky vláhu, čímž oslabují i její ochrannou bariéru. A protože jedině zdravá pleť může zazářit, zkuste do své rutinní péče zařadit také přípravek s kyselinou hyaluronovou – ten nanášejte ideálně ještě do vlhké kůže.