9. března 2018
Proč vypadají Francouzky tak šik? Nebojí se červené rtěnky. Vy z ní také nemějte strach – promění vaše rty v pravý klenot!

Ta pravá pro vás

Alfou omegou u červených rtěnek je správně vybraný odstín. Pokud máte teplý odstín pleti, budou vám slušet odstíny s jemným podtónem do oranžova. Nejsou však pro vás vhodné, pokud máte nažloutlý odstín zubů, ten ještě více zvýrazňují. Pro opticky bělejší zuby jsou vhodné červené se studeným, namodralým odstínem.

Jakou texturu?

U červené rtěnky záleží na její textuře – jinak totiž vypadá transparentní s leskem, jinak sytá matná a jinak krémová rtěnka. Vždy u textury přemýšlejte také nad tím, kam ji chcete nosit. Pokud máte velmi výrazný odstín, dá se s ním pracovat  – třeba ho nanést na rty lehce prsty nebo jemně přes balzám na rty.

Na každou příležitost

Červená barva není jen na večer. Můžete ji nosit každý den. Pokud chcete vypadat přirozeněji, transparentní odstíny jsou tím pravým. Nebojte si ani těch výraznějších – když ostatní líčení necháte nenápadné, tzn. že make-upem jen sjednotíte pleť, nedokonalosti zakryjete korektorem a použijete na oči pouze černou řasenku, bude i sytá rudá vypadat na den decentně. Večer se nebojte přidat na sytosti i odstínu. Když líčení doplníte tekutou černou linkou, budete vypadat dokonale!

Jak aplikovat?

Jemného a přirozeného vzhledu docílíte, když rtěnku do rtů vklepete bříšky prstů – vznikne tak tzv. messy efekt. Pokud máte rtěnku tekutou, snadno tvar vymalujete aplikátorem. Pokud máte suché rty nebo se na nich objevují vrásky, okraj rtů obkreslete konturovací tužkou, ale neměla by být tmavší, než je barva rtěnky. Velmi chytré jsou transparentní konturovací tužky, které zamezí rozpíjení barvy a přitom jsou nenápadné.