26. října 2017
Boty na nízkém podpatku mohou být spásou pro nohy, ale záhubou pro styling, pokud je neumíme správně kombinovat. K čemu a kdy nosit nízké boty?

Boty na nízkém podpatku – k čemu a kdy je nosit?

Vzpomínáte si na okamžik, kdy jste v obchodě v regálu uviděla perfektní boty? Takových okamžiků jste jistě zažila mnoho, a každý nově zakoupený pár se zdál být tím nejlepším a nejpohodlnějším. Všichni si také pamatujeme i důsledek takového rozhodnutí – slábnoucí nadšení v klidu domova, kdy zbrusu nový pár bot zkoušíme nakombinovat s obsahem našeho šatníku. Nemusíte se toho obávat, pokud víte, jaký typ obuvi správně doplní váš outfit.

Boty na nízkém podpatku nejsou snadným designovým prvkem. Říká se, že tento druh obuvi postavu zkracuje, že se nízké boty vůbec nehodí k šatům nebo že úplně sníží lesk večerních kreací. Boty na nízkém podpatku se mohou stát povedenou součástí outfitu, pokud víme, s čím je zkombinovat. Postačí si zapamatovat několik jednoduchých tipů. K čemu a kdy nosit boty na nízkém podpatku?

Elegantní mohou být i boty na nízkém podpatku!

Privilegium jehel jako jediných elegantních bot skončilo před mnoha lety. Nejnovější trendy nás utvrzují v přesvědčení, že stojí za to experimentovat, a že elegantní styling lze vytvořit také ve spojení s botami na nízkém podpatku. V dnešní době se čím dál tím častěji zaměřujeme na pohodlí, ale zároveň nechceme rezignovat na ženský vzhled. Tyto požadavky jsou oprávněné, trh je plný různých druhů obuvi, což je důvod, proč od bot na nízkém podpatku očekáváme nejen pohodlí, ale i patřičný vzhled. K elegantnějšímu oblečení tedy zvolte klasické boty z česané kůže nebo klasické balerínky, pokud chcete svému outfitu dodat lehkosti. V podzimní a zimní sezóně se vyplatí vsadit na kozačky a oxfordky, které se osvědčí nejen za proměnlivých povětrnostních podmínek, ale poslouží i v dalších sezónách – jde o klasiku, která nikdy nevyjde z módy.

Kozačky nemusí být jen na podpatku – elegance ukrytá na nízkém podpatku

Ačkoliv mají kozačky kořeny spíše v mužském světě armády, od 60. let obohacují i dámský šatník. Kozačky na nízkém podpatku, na vyšším podpatku nebo na klínku – výběr je obrovský. Ty prvně jmenované vypadají skvěle s vypasovanými sukněmi nad kolena. Nižší dívky by se jich při nošení kalhot neměly obávat – set černých, úzkých trubek s černými, semišovými kozačkami opticky prodlouží jejich nohy. Ženy, které chtějí do svého outfitu dodat špetku extravagance, by si měly pořídit nízké kozačky nazývané „mušketýrky“ – které mají svršek až nad koleno. Skvěle se nakombinují s kratšími sukněmi a vypasovanými džíny.

Podzimní a zimní čas na nízké boty – ty musíte mít!

Kozačky, střevíce, lodičky, tenisky, balerínky – podzim a zima jsou tak proměnlivá období, že vybrat pro ně vhodnou obuv hraničí téměř se zázrakem. Pokud nechcete, aby se váš byt proměnil v obchod s obuví, je nejlepší prostě najít ideální boty na nízkém podpatku. Podzim a zima pro ně představují vhodnou příležitost, protože nohy po letních aktivitách potřebují pohodlí.

Pokud si nejste jisti, jaké barvy se hodí k vašemu barevnému šatníku, vyberte si jistotu – nadčasovou černou, elegantní hnědou, neutrální šedou. Nelze zapomenout na gumáky! Je to základní obuv na nízkém podpatku v období podzimních plískanic. Pokud jde o dámské a pánské zimní boty, máme dvě stejná kritéria: musí být teplé a pohodlné. Nezapomeňte, že nízké boty vám poskytnou větší stabilitu a bezpečí, zejména v zimě, kdy je povrch kluzký a nepřeje botám na vysokém podpatku.