20. října 2017
Hledáte méně invazivní cestu k mladšímu vzhledu? Pak jsou tu pro vás novinky o botoxu.

Pamatujete, jak Samantha v Sexu ve městě jednou prohlásila: „Na manželství moc nevěřím. Na druhé straně botox… Ten funguje vždycky!“ Ať už jste zastánci, nebo odpůrci této tolik diskutované látky, Samantha měla pravdu. Funguje, a dalo by se říci, že věda zatím na poli antiagingu nepřišla (a v několika dalších letech zřejmě nepřijde) s něčím převratnějším, než  je  botulotoxin (napůl s dermálními výplněmi). Princip botoxu (čistý botulotoxin A naředěný fyziologickým roztokem) je známý: blokuje uvolnění neurotransmiteru acetylcholinu, takže mimický sval, jenž vrásku vytváří, je dočasně vyřazen z provozu. Velkou estetickou otázkou je míra jeho využití.

SOUČASNOST A BUDOUCNOST

Na stoprocentně účinný krém s botoxem, který by dokázal totéž co jehly, si ještě nějaký ten pátek počkáme, i když z nejrůznějších zdrojů slýcháme, že je na cestě k oficiálnímu schválení. Ovšem ošetření botoxem facial se ve světě stal za posledních pár měsíců jedním z předních trendů (k nám se teprve chystá).

Přední newyorský plastický chirurg doktor Norman Rowe vysvětluje: „Botox facial je odlehčenější a principiálně jiná verze aplikace botoxu. Látka se při něm neaplikuje tlustšími jehlami hluboko do mimických svalů obličeje, ale velmi tenoučkými mikrojehličkami do mělčích vrstev kůže těsně pod povrch, a to v mnohem menších dávkách a společně s koktejlem vitaminů sestaveným na míru konkrétnímu člověku.“

Korektivní dermatologové se snažili najít cestu, jak dostat botox přesně tam, kde bude mít co největší efekt na celkovou krásu naší pleti. Všimli si, že ti, kteří pravidelně používají klasický botox, často zaznamenali, že se jim méně mastí pleť a póry vypadají menší. Rowe zjistil, že botox má vliv i na mikrosvaly těsně pod povrchem pleti a rozhodl se při ošetřeních nezůstat jen u něj, ale doplnit ho o další blahodárné látky, ať už je to kyselina hyaluronová na výstavbu kolagenu, nebo vitaminy A či C pro zářivost pleti. Pro ty, které mají sklony k akné, doporučuje kyselinu salicylovou nebo výtažky ze zeleného čaje, které mají antibakteriální účinky a exfoliují odumřelé kožní buňky. Jak je to s množstvím botoxu při tomto ošetření? Je opravdu menší než malé! Zatímco při klasice se používá zhruba třicet jednotek této látky jen na oblast okolo obočí, při botoxu facial jen pět na celou tvář.

Výsledek vydrží dva až tři měsíce, za ošetření botoxem facial zaplatíte od 750 do 1200 dolarů v závislosti na použitém koktejlu přídavných ingrediencí.