9. listopadu 2017
Aromaterapie představuje skvělou únikovou cestičku během běžných pracovních dnů. Díky ní můžete aspoň na chvilku vypnout, zbavit se stresu a načerpat novou energii.

Aromaterapie dokáže ovlivnit naši náladu i výkonnost. A to se nám v práci báječně hodí. Vůně totiž působí na aktivitu mozku. Čichové buňky jsou přímo napojené na oblasti zodpovědné za řízení emocí a učení.

Další výhodou užívání esencí v práci je snížení výskytu virů a bakterií. Některé z olejů působí antisepticky a protiplísňově, což se v prostředí, kde pracuje spousta lidí pohromadě, určitě vyplatí.

Tím, že je čich tolik provázaný s funkcí mozku, lze prostřednictvím vůní aktivovat imunitu i trávení. Pokud budete vonné esence v práci používat cíleně, můžete se vyhnout podzimním virózám i přejídání se.

Vyzbrojte se čistě přírodními éterickými olejíčky. Oleje můžete užívat vnitřně (přidáváním kapky oleje do vody), potírat si jimi kůži, nebo je vdechovat prostřednictvím aroma lampy.

Ke zlepšení výkonnosti a nálady se vám hodí zejména tyto esence:

Citrón

Embed from Getty Images

Pomáhá se soustředěním, aktivizuje a dokáže Vás tedy probudit i uprostřed té nejnudnější porady. Působí antibakteriálně, takže Vás bude držet dál nejen od usínání ale také od nemocí.

Levandule

Embed from Getty Images

Až Vás příště šéf zasype milionem úkolů, přivoňte si k levanduli a stres i napětí jsou ty tam. Stejně účinná je v boji s bolestí hlavy nebo při migréně.

Jasmín

Embed from Getty Images

Je vyloženě antidepresivní a umí také výborně aktivizovat. Když na Vás jdou podzimní chmury nebo jste z práce celí udolaní, pořiďte si jasmínovou esenci.

Máta

Embed from Getty Images

Nejen v čaji dobře chutná a pomáhá. I v podobě vůně nás dokáže probudit, osvěžit a zlepšit koncentraci. Navíc zahání chuť k jídlu, takže pokud se v kanceláři často bráníte útokům chuti na sladké, spolehněte se na mátu.

Další zajímavé informace najdete ZDE.